Çağrı Merkezi :
0 222 221 80 89
Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı )
 • Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı )
 • Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı )
 • Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı )
 • Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı )
 • Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı )
 • Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı )
 • Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı )
 • Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı )
 • Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı )
 • Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı )
 • Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı )
 • Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı )
Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı ) Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı ) Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı ) Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı ) Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı ) Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı ) Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı ) Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı ) Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı ) Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı ) Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı ) Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı )
Uçaklı Doğu Karadeniz @ Yaylalar Turu ( 3 Gece Yayla Konaklamalı )
KARADENİZ’İN BÜYÜLÜ GÜZELLİKLERİ YAYLALAR İLE KEŞFEDİLİR – 3 GECE YAYLA KONAKLAMA 1 Gece AYDER YAYLASI, 1 GECE ÇEYMAKÇUR YAYLASI, 1 Gece ZİGANA DAĞI - LİMNİ GÖLÜ TABİAT EVLERİ  1.Gün: ESKİŞEHİR – ANKARA - TRABZON – BORÇKA – KARAGÖL – AYDER YAYLASI Atatürk Bulvarı Migros önünde Buluşma ve saat 03.30 da Hareket. Yolda verilecek mo...

KARADENİZ’İN BÜYÜLÜ GÜZELLİKLERİ YAYLALAR İLE KEŞFEDİLİR – 3 GECE YAYLA KONAKLAMA

1 Gece AYDER YAYLASI, 1 GECE ÇEYMAKÇUR YAYLASI, 1 Gece ZİGANA DAĞI - LİMNİ GÖLÜ TABİAT EVLERİ

 1.Gün: ESKİŞEHİR – ANKARA - TRABZON – BORÇKA – KARAGÖL – AYDER YAYLASI

Atatürk Bulvarı Migros önünde Buluşma ve saat 03.30 da Hareket. Yolda verilecek mola sonrası sabah 06:30 Esenboğa Havalimanı’na varış ardından Anadolu Jet Kontuarında nüfus cüzdanı ile uçuş için check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. 07:55'de hareket edeceğimiz uçuşumuz ile Trabzon Havalimanı doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşumuzun ardından, Trabzon havalimanında bizleri bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşuyoruz. Ardından sabah kahvaltımızı (Ekstra) almak üzere Trabzon merkez de bulunan eşsiz manzarası ile restaurantımıza doğru hareket ediyoruz. Kahvaltımız ardından aracımıza binerek Artvin Borçka ilçesi sınırlarında bulunan Klaskur (Aralık) Köyü yakınlarında 18. yy da derenin önünün kapanması sonucu oluşmuş gizli bir cennet olan Karagöl’e hareket.  Dağları birbirinden büyük ustalıkla ayıran vadiler arasında yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından; muhteşem doğası ve bitki örtüsüyle Karagöl de zamanın durmasını isteyeceğiniz anlar yaşayacağınız turumuz gerçekleştirip, dileyen misafirlerimiz ile Kayık ile gezinti yapıyoruz.( Extra ) Buradaki gezimizin ardından ilk günümüzün yorgunluğunu atmak için Ayder Yaylasında bulunan otelimize doğru hareket. Dünyada ki cennet Ayder Yaylasına vardığımız da odalarımız yerleşme tulum eşliğinde yöresel eğlence.

2.Gün: AYDER YAYLASI – ZİLKALE – PALOVİT – ŞELALESİ – GİTO VE BADARA YAYLASI – ÇEYMAKÇUR YAYLASI

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından filmlere konu olmuş Sevdaluk ve Benim İçin Üzülme gibi dizilerinin çekildiği yayları görme imkanı bulabileceğiniz yarım günlük ekstra turumuza katılım gösterecek misafirlerimiz için gerçekleşecek programımız; Çat Vadisi, Çinçiva Köprüsü, Şenyuva Köyü, Zilkale, Palovit Şelalesi, Gito Yaylası, Badara Yaylası, Şimşir Ormanları gezimiz düzenlenecektir. Katılmak istemeyen misafirlerimiz Ayder ' de serbest olarak vakit geçirebilirler. Ekstra gezimizin ardından 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası'nda bulunan Gelintülü Şelalesi, Horon Düzlüğü gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yürüyüş yapabilir ve yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilirsiniz. Gezimizin ardından biraz eğlenmek adına Zipline (Ekstra) ve Rafting (Ekstra) için Fırtına Deresi'nde bulunan tesisimize gidiyoruz. Aktivitelerimizin ardından doğayla baş başa kalacağınız Ayder Yaylasının üzerinde 13 km. mesafede bulunan Çeymakcur Yaylasına hareket ediyoruz. Özel dolmuşlar ile yapacağımız seyahatimiz sonrası otelimize varış ve doğa ile baş başayız.

 1. Alternatif Tur: Çat Vadisi, Çinçiva, Şenyuva Köyü, Zilkale, Palovit Şelalesi, Gito Yaylası, Badara Yaylası, Şimşir Ormanları: Bu turumuz bölgemizde yer hizmetlerimiz sağlayan ŞAMATA TUR farkı ile yapılmaktadır.
 2. Alternatif Tur: Fırtına Deresinde Rafting; Yaklaşık 1,5 saat süren Türkiye Federasyonu tarafından Uzman Eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting etkinliği
 3. Alternatif Tur: Karadeniz’in yükselen trendi Zipline; Fırtına Deresi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 350 metre uzunluğunda bağlanan çelik halatlar ile ip aktivitesi yapılabiliyor.

 

3.Gün: RİZE – OF – ÇAYKARA – UZUNGÖL – LUSTRA ve KARAESTER YAYLASI – ZİGANA DAĞI – LİMNİ GÖLÜ

Sabah kahvaltımızı otelde alıp otelimizden ayrıldıktan sonra Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz Tekpa Rize Bezi Atölyesi'ne gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücutta ki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından Of – Çaykara –Taşkıran güzergâhından Salah Deresi'nin heyelan nedeni ile önünün kapanması ile oluşan Uzungöl’e varıyoruz. Uzungöl'de yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma köprüleri sakin akan gölün verdiği huzur ile yürüyüş yapabilir yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz için burada düzenleyeceğimiz ekstra Lustra ve Karaster Yaylaları turuna katılabilir, tepeden çekilmiş Uzungöl’ün o meşhur manzarasını fotoğraflayabilir ve o manzara eşliğinde içeceklerimizi yudumlama fırsatı bulabilirsiniz. Uzungöl gezisinin ardından Sürmene' ye özgü Sürmene bıçaklarının yapımı görmek ve dileyen misafirlerimizin bıçak alışverişini yapabileceği  Sürmene Bıçakçısı'na gidiyoruz. Bıçak gezimizin ardından küçük bir mola vermek için Araklı'da bulunan çay fabrikamız olan Vatan Çay'da hem çay işleme evrelerini hem de çay demleme sanatını öğrenmek için ziyaret ediyoruz. Burada tarafımıza ikram edilen çaylar eşliğinde dileyen misafirlerimiz için alışveriş molası veriyoruz. Molamızın ardından Hamsiköy’e sütlaç yemeye gidiyoruz. Bölgede meşhur Hamsiköy sütlacı ikramımız ardından Hamsiköy’ü fotoğraflayıp 2050 m rakım sahip olan yayla otelimize doğru yola çıkıyoruz. Zigana Dağın da / Limni Gölün de yapacağımız konaklama ve yöresel eğlence sonrası güzel bir uyku… 

Lustra ve Karester Yayla Turu: Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz.

 

4.Gün: GÜMÜŞHANE – KARACA MAĞARASI – SÜMELA MANASTRI – TRABZON – ANKARA – ESKİŞEHİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Türkiye'nin ilk tünellerinden olan 1702 metre uzunluğunda 1795 metre rakımda bulunan Zigana tünelini geçip Gümüşhane ilinin Torul ilçesinde bulanan Dünyanın ikinci zengin mağarası olan Karaca Mağarasını geziyoruz binlerce yıllık tarihinde sahip olduğu gümüş madenlerinin zenginliğiyle öne çıkan Gümüşhane’ye hareket ediyoruz. Dünyanın ikinci zengin mağarası olan Karaca Mağarası'na büyülenmeye gidiyoruz. Oluşum itibariyle Damlataş olan bu mağarayı hakkında edindiğimiz bilgiler ardından Altın Dere Milli Parkı'nın içinde bulunan Sümela Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Sümela Manastırı'nın açık olan bölümlerini rehberimizin anlatımı eşliğinde fotoğraflıyoruz. Burada ki gezimizin ardından Rum Ermeni taş işçiliğinin en güzel örneğini görebileceğimiz Soğuksu mevkindeki Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin sonunda Trabzon’un ünlü telkâri sanatını görebileceğimiz yöreye özgü takı ve ev ürünlerini en çarpıcı dizaynı ve tasarımıyla sunan Gümüş Atölyesinde alışveriş molası veriyoruz. Alışverişimiz sonrasından Ayasofya Müzesi gezimizi gerçekleştirip Trabzon merkez de serbest zaman dilimin sonrası uçak saatimizi bekliyoruz. Havalimanı'ndan Anadolu Jet Havayolları 17.35  uçuşumuz için check-in işlemlerimizi yaptırıyor ve geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. 1,5 saatlik hava yolculuğumuzun ardından Esenboğa Havalimanı'na varışımızı gerçekleştiriyoruz. Bizleri bekleyen Eskişehir transfer aracımıza binerek siz değerli misafirlerimizle bir başka ŞARA TUOUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Lüks Araçlar İle Ulaşım

Eskişehir Havaalanı Eskişehir Arası Özel Araç İle Transfer Hizmeti

Anadolu Jet Havayolları ile Ekonomi Sınıfı Gidiş Dönüş Uçak Bileti

3 Gece Yayla Hotel Konaklaması

Oteller de Alınan 3 Sabah Kahvaltısı ve 3 Akşam Yemeği

Otopark ve Milli Park Giriş Ücretleri

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğle Yemekleri, Yemekler ve Otellerde Alınan İçecekler

Kişisel Harcamalar ve ilk gün sabah kahvaltısı

Extra Belirtilen Organizasyonlar ve Minibüs Ücretleri – Karagöl ve Yaylalar

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

*Tur programı; Otel, Ulaşım, Rehberlik Hizmetleri ve Gezi Yerleri vs. ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.Kullanılmayan hizmetler için ücret iadesi yapılmaz.
*GEZİ SÜRESİ 3 GECE 4 GÜNDÜZ ve 3 GECE YALNIZ YAYLA OTEL KONAKLAMASI ŞEKLİNDEDİR.
*Öğle yemekleri bölgeye özel menülerden oluşup yöresel sunumlar ara sıcak olarak servis edilir.
*Yemeklerde ve otellerde alınan içecekler-Mini bar extradır.
*Ara transfer için ulaşım ücretleri ofisimizde tahsis edilmemekte olup; rehber tarafından araçta nakit olarak toplanır.
*ARA TRANSFER İÇİN KULLANILAN MİNİBÜSLER 14 - 16 KİŞİ ARASI OLUP , BÖLGENİN KOOPERATİFLERİ ARACILIĞIYLA KİRALANIR.
*Rehberimiz programda belirtilen yerleri tamamlamak kaydı ile hava ve yol şartlarına bağlı olarak tur programında değişiklik yapabilir.

*Kayıt sırasında misafirlere KESİNLİKLE koltuk numarası garantisi verilmez.Turumuzda her gün koltuk atlayacak şekilde yer değişimi olmaktadır.
*Rehberimizin tur sırasında vermiş olduğu saatler, toplanma zamanları vb. durumlarda misafirlerin uymaması halinde yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı acentenin veya rehberin sorumluluğu yoktur.
*Mücbir sebepler ile yapılamayan gezilerden ŞARA TURİZM ’ in sorumluluğu yoktur.Yoğun dönemlerde otellerde sıkışıklık olmasından dolayı aynı standartlarda ya da bir üst kategoride oteller ile değişiklik yapılabilmektedir. 
*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
*Yemeklerde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
*Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.

 • 1.Araçlarımız tur öncesi ve sonrası dezenfekte edilecek, kaptanlarımız ve diğer personelimiz maskeli olacaktır.
 • 2.Araca binmeden önce misafirlerimizin ateş ölçümleri yapılacak ve normal değerlerin üzerinde çıkan misafirlerimiz tura alınmayacaktır.
 • 3.Tüm misafirlerimize sağlık kiti (Maske ve Eldiven) verilecektir.
 • 4.Araçlarımızda El dezenfektanı bulunacaktır.
 • 5.Rezervasyon esnasında misafirlerimizden HES kodu (Hayat Eve Sığar Uygulamasından alınan Sms Kodu) talep edilecektir.
 • 6.Araçlarımız Covid-19 önlemleri kapsamında tur süresince yarı kapasiteli olacaktır.
 • 7.Gezi süresince sosyal mesafe kurallarına uygun hareket edilecektir.