Çağrı Merkezi :
0 222 221 80 89
Almanya - Polonya Turu (7 Gece 8 Gün)
 • Almanya - Polonya Turu (7 Gece 8 Gün)
 • Almanya - Polonya Turu (7 Gece 8 Gün)
 • Almanya - Polonya Turu (7 Gece 8 Gün)
 • Almanya - Polonya Turu (7 Gece 8 Gün)
Almanya - Polonya Turu (7 Gece 8 Gün) Almanya - Polonya Turu (7 Gece 8 Gün) Almanya - Polonya Turu (7 Gece 8 Gün) Almanya - Polonya Turu (7 Gece 8 Gün)
Almanya - Polonya Turu (7 Gece 8 Gün)
1.Gün  İSTANBUL – BERLİN - POZNAN Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 08.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 979 sayılı tarifeli seferi ile saat 10.35’te Berlin’e uçuş. Yerel saat ile 12.30’da varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel oto...

1.Gün  İSTANBUL – BERLİN - POZNAN

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 08.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 979 sayılı tarifeli seferi ile saat 10.35’te Berlin’e uçuş. Yerel saat ile 12.30’da varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Poznan’a hareket. Poznan’a varışımızın ardından otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde. 

 2.Gün POZNAN – VARŞOVA

Sabah kahvaltısının ardından Poznan şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında; Polonya’nın en büyük serası “The Palm House”u, Market Meydanı’nı, Rönesans’ın ülkeye etkilerini en güzel yansıtan Şehir Binası’nı, ülkedeki en güzel Barok yapılardan biri olan St.Maria Magdelana Collegiate Kilisesi’ni  ve Özgürlük meydanını göreceğiz. Turumuzun ardından Varşova’ya doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra düzenlenecek Torun turuna (35 Eur) katılabilirler. Torun, Orta Çağ Gotik mimarisini yansıtan, tamamen tuğladan yapılmış, anıtsal kiliseler, tarihi belediye binası ve şehir duvarlarını barındırmaktadır. Dünyanın, evrenin merkezinde yer almadığı gerçeğini kanıtlayan Mikaloj Kopernik'in doğduğu ve büyüdüğü şehir olan Torun, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Eski kent merkezi, Belediye Binası, ve Kopernik’in evini ziyaretin ardından Varşova’ya hareket ve geceleme otelimizde.

 3.Gün VARŞOVA - KRAKOW

Sabah kahvaltısının ardından Varşova panoramik şehir turu düzenlenecektir. Görülecek yerler arasında; Panoramik olarak Kraliyet Sarayı, III. Zygmunt Waza sütün heykeli, Kraliyet Meydanı, Çanlı meydan, şehre giriş anıtsal kapısı Barbakan, Deniz Kızı Sirena anıtı ve Madam Curie’nin evi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Czestochowa turuna (35 Eur) katılabilirler. Polonyanın açık hava müzesi olarak bilinen Czestochowa, Siyah  Madonna tablosu, Bakire Meryem tapınağının evi olan Jasna Gora’nın Pauline manastırını bulunduran, dünyaca ünlü bir şehirdir.Her sene yaklaşık 5 milyon üzerinde ziyaretçinin akınına uğrayan bu kutsal şehri gördükten sonra Krakow’a hareket ediyoruz.

 4.Gün KRAKOW

Kahvaltı sonrası panoramik Krakow şehir turumuz başlıyor. Papa II.Jean Paul’un başpiskopos iken papa seçildiği bu şehirde ilk olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan tarihi şehir merkezini göreceğiz. Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan ve etrafını çeviren sayısız tarihi binalar bulunan bu meydanda  Ortaçağ  Avrupası’nda geziyormuş gibi hissedeceksiniz. Sonrasında ise Wawel Kalesi’ni ve Papa II.Jean Paul’un rahip olarak ilk vaazını verdiği Wawel Katedrali’ni göreceğiz. Diğer görülecek yerler arasında ise; Pazar meydanı, Kumaş Pazarı-Kapalı Çarşı Sukiennice, Meryem Ana Bazilikası, Florianska caddesi, Barbakan, Slowacki Tiyatrosu bulunmaktadır. Şehir turu sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Wieclzka Tuz Madeni turuna katılabilirler (65 Euro). 13. Yüzyılda kaya tuzu madeni olarak kullanılan ve zaman içinde tuzdan heykeller yapılan Wieliczka Tuz Madeni, sanatsal çalışmalar ile yer altı şehrine dönüşmüş ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde de bulunmaktadır. Gezi sonrası otele transfer. Akşamını eğlenceli geçirmek isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli Leh gecesi turunda (55 Euro), canlı müzik eşliğinde yerel tatların denenebileceği lokal bir restoranda geçirebilirler. Geceleme otelimizde .

 5.Gün KRAKOW – WROCLAW

Sabah kahvaltısının ardından Wroclaw’a doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak yol üzerinde düzenleyeceği Auschwitz Nazi Kampı turuna (65 Euro) katılabilirler. İkinci Dünya Savaşı sırasında yaklaşık 1,5 milyon Yahudi’nin sistematik olarak işkenceye maruz kaldığı ve katledildiği, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Auschwitz –Birkenau Nazi kampını ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Wroclaw’a varış ve Wroclaw şehir turu. Şehir turumuzda tarihi merkezde bulunan Market Meydanı,  13.yüzyılda yapımına başlanan ve bugün hala toplumsal ve kültürel olaylar için kullanılan Şehir Binası’nı göreceğiz. Sonrasında ise tarihi 9.yüzyıla uzanan ve şehrin en eski kısmı olan Ostrow Tumski “Katedral Adası”nı göreceğiz. Turumuzun ardından otelimizde transfer. Geceleme otelimizde .

 6.Gün WROCLAW – BERLIN  

Sabah kahvaltısının ardından Berlin’e hareket ediyoruz.  Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak yol üzerinde düzenleyeceği Dresden turuna (40 Euro) katılabilirler. Dresden’e varışımızı takiben şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında;  Semper Opera Binası, Tiyatro Meydanı, Kadınlar Kilisesi, Martin Luther Meydanı ve Prag Caddesi bulunmaktadır. Dresden’i gördükten sonra, Berlin’e hareket ediyoruz. Berlin’e varış ve geceleme otelimizde .

 7.Gün BERLIN

Sabah kahvaltısının ardından Berlin şehir turu. Panoramik olarak yapılacak olan Berlin şehir turumuzda görülecek yerler arasında; Alexanderplatz, Fernsehturm (TV Kulesi), Rotes Rathaus (Berlin Belediye binası), Nikolai Meydanı, Berlin Katedrali, Schlossplatz ve Unter den Linden Bulvarı, iki ünlü katedrali ile Friedrichstraße ve Gendarmenmarkt, Berlin duvarı kalıntıları, Checkpoint Charlie, Brandenburg Kapısı, Potsdamer Platz ve Kurfürstendamm bulvarı bulunmaktadır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Potsdam turuna katılabilirler (40 Euro). UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Potsdam'da Sanssouci Sarayı, Dikilitaş, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi, Tarihi Değirmen Ende, Rus Kolonisi Aexandrowka, Fransız Kilisesi, St. Peter und Paul Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminin ardından otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

 8.Gün BERLIN - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına hareket. Pegasus Hava Yolları’nın PC 980 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:10’da İstanbul’a hareket. Saat 17:05’te Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(SAW) – Berlin(SXF) – İstanbul(SAW) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
Havalimanı vergileri
3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar 
Şehir konaklama vergileriHavalimanı-otel-havalimanı transferleri
Tüm şehirlerarası transferler
Panoramik Poznan, Varşova, Krakow, Wroclaw, Berlin şehir turları
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti 
Özel Seyahat Sağlık Sigortası
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Opsiyonel turlar
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

BERLIN - POZNAN (1)- VARŞOVA (1)- KRAKOW (2)- WROCLAW (1) – DRESDEN – BERLİN (2)

Yurtdışı turları arasında en güzel tatil paket seçeneklerinden biri aynı anda birden fazla ülkeyi görecek olmanızdır. Berlin, Wroclaw, Krakow, Varşova ve Poznan'da keyifli bir tur yapacağınız Almanya Polonya turlarını indirimli fiyatlar ve kolay ödeme seçenekleri ile alabilirsiniz. Gruppal yurtdışı tatil seçenekleri eğlenceli programlarıyla sizi bekliyor. Erken alıp daha az ödemek isterseniz şimdiden rezervasyonunuzu yaptırın.

Almanya turları arasında görebileceğiniz en canlı şehirlerden Berlin, ülkenin başkenti olmasının yanı sıra Avrupa'daki en modern yerlerden de biridir aynı zamanda. Müzeleri, sarayları ve tarihi birçok güzelliğiyle sanata düşkün olanların kalbinde yer edinen bu şehirde yapacağınız Berlin turları ile kendinizi mimari açıdan bir cennette gibi hissedebilirsiniz. Günün her saati hareketli bir yer olan Berlin'de keyifli bir Avrupa Turu yapacak ve Almanya'nın en güzel yerlerini görme fırsatı elde edeceksiniz.

Berlin turu ile gezebileceğiniz birçok yer sizi bekliyor. Almanya Parlamentosu'ndan Reichstag binasına, 368 metrelik uzunluğuyla televizyon kulesinden Alexanderplatz Meydanı'na Berlin'de gezilecek yerler saymakla bitmez. Charlottenburg Sarayı, Potsdam, Roma Hamamı, Orangerie Sarayı, Gendarmenmarkt Meydanı, Unter den Linden Bulvarı, Berlin Duvarı ve Duvar Müzesi, Neptün Çeşmesi, Kırmızı Belediye Binası da Berlin gezi rehberi sırasında görebileceğiniz önemli yerlerden yalnızca birkaçı.

Müzelerin bolca olduğu şehirde en popüler müzeler ve gezmeniz gerekenleri ise; Bergama Müzesi, Bode Müzesi, Eski Ulusal Galeri, Yeni Müze, Berlin Mısır Müzesi ve Eski Müze'dir.

Asil bir duruşu olan Wroclaw Polonya'daki tarihi şehirler arasında en güzeli ve en eski olanıdır. Çek Cumhuriyeti'ne 120 kilometrelik mesafede konumlanan bu yer, Almanya'ya ise 160 kilometre uzaklıktadır. Dolayısıyla Almanya turu ya da Çek Cumhuriyetleri gezisi sırasında Polonya'nın bu güzel şehrini de görebilir ve eğlenceli bir Wroclaw turu yaparak bölgenin sıcakkanlı insanlarıyla tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Wroclaw turları ile göreceğiniz birçok yer hafızanıza kazınacak. Çünkü şehir öylesine romantik ve gizemli ki, büyülü bir tur deneyimi yaşayacağınıza eminiz. Wroclaw'da gezilecek yerler listesine gelirsek, mutlaka görmeniz gereken noktalar; Odra Nehri, Wroclaw Merkez İstasyonu, St. Elizabeth Kilisesi, Japon Bahçesi, Wroclaw kenti su parkı, Wroclaw Hükümet Binası, Botanik Bahçesi, Wroclaw Üniversitesi, Market Meydanı'dır.

Uzun yıllar Polonya Krallığı'nın başkenti olan Krakow, tahmin edebileceğiniz gibi birbirinden görkemli ve tarihi yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle Barok mimarinin hakim olduğu yapılar, size unutulmaz bir Krakow turu yaşatacak. Krakow turları sırasında gördüğünüz her mimari, her bina, her eser bir sanat eseri niteliği taşıdığından hepsini fotoğraflayabilirsiniz.

Yeşillikler içinde bir yurtdışı gezisinde olacağınız Krakow'da gezilecek yerler de insanın içini açacak türden. En önemlileri; Planty Park, Wawel Kraliyet Kalesi, Oskar Schindler’in Fabrikası, Wawel Katedrali, Bakire Meryem Katedrali, Ana Meydan'dır. Huzur dolu bir gezintiye çıkmak, Polonya'nın en renkli şehrini görmek istiyorsanız Krakow'da yerinizi ayırtın.

Polonya'nın başkenti olan Varşova'nın kelime anlamı 'Savaş Görmüş Şehir'dir. Birbirinden güzel kafeleri, Arnavut kaldırımları ve büyük meydanları ile Varşova turlarında şehri gören herkesi kendisine hayran bırakmaktadır. Deniz kızının simge olarak kullanıldığı şehirde, bu simge şehri korumak anlamına gelir. Savaş yıllarında büyük hasarlar gören Varşova, kendini yenilemiş ve küllerinden yeniden doğmuştur. Varşova turunda bunu yeniden görecek ve hissedeceksiniz.

Varşova Hayvanat Bahçesi, Nowy Swiat, Chopin Heykeli ve Varşova tarihi şehir merkezi Varşova'da gezilecek yerler arasında en popüler olanlarıdır. Ayrıca, Varşova Ayaklanma Müzesi, Krakowskie Przedmiescie, Lazienki Parkı da mutlaka görülmelidir. Parkın içindeki kuğuları fotoğraflayabilir, park içinde kayıklara binerek gezebilirsiniz.

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 • ŞARA TOUR , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ŞARA TOUR sorumlu değildir.
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ŞARA TOUR sorumlu tutulamaz.
 • ŞARA TOUR , gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
 • ŞARA TOUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ŞARA TOUR sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 • ŞARA TOUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde ŞARA TOUR  dan tazminat hakkı yoktur.
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından ŞARA TOUR kesinlikle sorumlu değildir.
 • Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
 • 1.Araçlarımız tur öncesi ve sonrası dezenfekte edilecek, kaptanlarımız ve diğer personelimiz maskeli olacaktır.
 • 2.Araca binmeden önce misafirlerimizin ateş ölçümleri yapılacak ve normal değerlerin üzerinde çıkan misafirlerimiz tura alınmayacaktır.
 • 3.Tüm misafirlerimize sağlık kiti (Maske ve Eldiven) verilecektir.
 • 4.Araçlarımızda El dezenfektanı bulunacaktır.
 • 5.Rezervasyon esnasında misafirlerimizden HES kodu (Hayat Eve Sığar Uygulamasından alınan Sms Kodu) talep edilecektir.
 • 6.Araçlarımız Covid-19 önlemleri kapsamında tur süresince yarı kapasiteli olacaktır.
 • 7.Gezi süresince sosyal mesafe kurallarına uygun hareket edilecektir.