Çağrı Merkezi :
0 222 221 80 89
Batı Amerika Turu
 • Batı Amerika Turu
 • Batı Amerika Turu
 • Batı Amerika Turu
 • Batı Amerika Turu
 • Batı Amerika Turu
 • Batı Amerika Turu
 • Batı Amerika Turu
Batı Amerika Turu Batı Amerika Turu Batı Amerika Turu Batı Amerika Turu Batı Amerika Turu Batı Amerika Turu Batı Amerika Turu
Batı Amerika Turu
1.Gün İSTANBUL – SAN FRANCISCO İstanbul Atatürk Havalimanında saat 10:00’da buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 079 nolu seferi ile saat 13:55’de Amerika’nın teknoloji merkezi San Francisco'ya hareket. Yerel saat ile saat 16:35'de varış. Havalimanında sizleri bekleyen rehberiniz ile buluşmanın ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde. 2.G&...

1.Gün İSTANBUL – SAN FRANCISCO

İstanbul Atatürk Havalimanında saat 10:00’da buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 079 nolu seferi ile saat 13:55’de Amerika’nın teknoloji merkezi San Francisco'ya hareket. Yerel saat ile saat 16:35'de varış. Havalimanında sizleri bekleyen rehberiniz ile buluşmanın ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2.Gün SAN FRANCISCO

Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği San Francisco turuna katılabilirler. Turumuzda bu güzel şehri tanıtan bir tur yapacağız. Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Muirwood&Sausalito ve Tekne ile Alcatraz turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk önce San Francisco'ya yaklaşık 45 dakika mesafede bulunan ve dev ağaçlar ile kaplı Muirwoods Milli Parkına gideceğiz. Burada yapacağımız enfes bir sabah yürüyüşünün ardından 20 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile çok şirin bir kasaba olan Sausalito’ya gideceğiz. Kordon boyunda yürüyüş yaparken birbirinden güzel evleri göreceksiniz. Ardından tekne ile San Francisco’ya geri dönerken bir zamanlar dünyanın kaçılması imkansız tek hapishanesi olarak bilinen Alkatraz’ı fotoğraflama şansını bulacaksınız. Aynı zamanda San Francisco şehrinin muhteşem manzarasına tanık olacaksınız. Tur bitiminde meşhur San Francisco sokaklarını filmlerden de çok iyi bildiğimiz Cable Car (kırmızı tramvaylar) ile Union Square'e keyifli bir  yolculuk. San Fransicso'nun en hareketli bölgesinde Fashion District (Moda bölgesi) ve Çin mahallesi sizleri bekliyor. Rehberiniz akşam yemeği için sizlere önerilerde bulunacak. Yemek sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün SAN FRANCISCO - LAS VEGAS

Sabah ahvaltıdan sonra otelimizi terk ediyor ve San Francisco Havalimanına gidiyoruz. Amerikan iç hat uçuşu ile yapacağımız 1,5 saatlik bir uçuştan sonra Nevada eyaletinin en önemli turistik merkezi olan, dünyanın en büyük otellerine de ev sahipliği yapan gecelerin şehri Las Vegas’a varıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize doğru yola çıkıyoruz. Baş döndürücü şehre girer girmez meşhur Las Vegas Bulvarını ve otelleri anlatan bir panoramik tur yapıyoruz. Otele yerleşme ve ardından arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Red Canyon & Premium Outlet turuna katılabilirler. Grand Canyon'u andıran, her yıl bir milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan, oluşumun 180 milyon yıl öncesine dayanan Red Rock Canyon’u panoramik bir şekilde gezeceğiz. Burada dolaşmak ve fotoğraf çekmek için serbest zamanımız olacak. Canyon’dan ayrıldıktan sonra Permium Outlet’e geçiyoruz. Burada vereceğimiz alışveriş molasından sonra turumuz sona erecek. Tur sonrası otele transfer.  Akşam Las Vegas’ın dünyaca ünlü şovları ve şansınız denemek için binlerce masa ve slot sizleri bekliyor. Geceleme otelimizde.

4.Gün LAS VEGAS

Sabah serbest vakit. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Grand Canyon turuna katılabilirler. Bu turumuzda sabah otelimizden özel aracımız ile sabah Las Vegas’tan Arizona Eyaletinde bulunan Grand Canyon’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Grand Canyon’a varıyoruz. Varışımızı takiben helikopterleri organize eden görevliler bizleri helikopterlere götürüyor. 5-6 kişilik helikopterler  Canyon'un en altında bulunan Colorado Nehrine doğru inerken muhteşem Canyon manzarasıyla büyüleneceksiniz. Aşağıda bizi bekleyen teknelerle nehir üzerinde bir tur yapıyoruz. Daha Sonra Helikopterler bizleri yukarıya çıkarırken yine muhteşem manzaralara tanık oluyoruz. Dönüşte bizlere çevreyi gezdirecek otobüslere biniyoruz. Sn nokta olan Eagle Point'te (Kartal Noktası) Canyon'un muhteşem fotoğraflarını 800 metrelik uçurumun hemen yanından çekme imkanı buluyoruz. Yine burada Hualapai Kızılderelilerin çadırlarını fotoğraflama imkanımız oluyor. Buradan tekrar otobüse binerek Guana Point’e gidiyoruz.  Hualapai Kızılderililerin hazırladığı yemekleri yerken yine başka bir muhteşem manzaraya tanık oluyoruz. Yemekten sonra Terminale geri donup aracımıza binerek Las Vegas’a doğru yola çıkıyoruz. Hayatta bir kez mutlaka görülmesi gereken ve Dünya'nın 7 doğal harikasından biri olan bu muhteşem Canyon'un sahibi olan Hualapai Kızılderilileriyle tanışma fırsatı olan bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelimizde.

5.Gün LAS VEGAS - LOS ANGELES

Sabah otelimizi terk ediyor ve Los Angeles’e doğru yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı ve öğle yemeği molasından sonra Los Angeles‘e varış. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Los Angeles Şehir turuna katılabilirler. İlk durağımız filmlerden anımsayacağınız Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla "Dolby Theater"), ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca bu bölgeden şehrin simgesi olan Dev Harflerle yazılı ünlü Hollywood yazısını fotoğraflama şansını bulacaksınız. Daha sonra ünlü Sunset Strip bulvarından Santa Monica bulvarına geçerek Beverly Hills’e ulaşıyoruz. Burada Beverly Hills’in meşhur sembolünü göreceğiz. Daha sonra ’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive’da kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan "Beverly Willshire Otel"ini göreceğiz. Rodeo Drive’dan ayrıldıktan sonra Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen Downtown'a gidiyoruz. Burada göreceğimiz yerler Olvera caddesi, Los Angeles şehrinin siluetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğunda oluşan tarihi merkezler. Tur sonrası otelimize geri dönüş.

6.Gün LOS ANGELES

Sabah serbest vakit. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Universal turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk durak Universal olacak. Dünya'nın en büyük parklarından biri olan bu parkta Amerikan rüyasının oluşmasında etkili olan filmlerin nasıl çekildiğini ve kahramanlarını yakından görme imkânı bulacaksınız. Dünyaca ünlü yönetmen Steven Spielberg’in yaratımcı danışmanlığını yaptığı Universal Studios’un neden dünyanın 1 numaralı stüdyosu ve eğlence parkı olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız. Fakat bu park sadece bir eğlence değil dünya sinema tarihinin ve teknolojisinin yüzyıla varan deneyiminin de bir ürünüdür. 40’ın üzerinde şov, film seti ve eğlence sizleri kendi içine çekip eğlendirmekle kalmayıp, nefeslerinizi keserek filmlerin içinde hissi yaşatacaktır. Turdan sonra akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Santa Monica turuna katılabilirler. Sokak sanatçılarının gösterileriyle dolu ışıl ışıl Santa Monica’da bulunan şık kafelerde bir şeyler içerek yorgunluğunuzu atabilir, akşam yemeğinizi bu güzel yerde bulunan restoranlardan birinde alabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

7.Gün LOS ANGELES

Sabah serbest vakit. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği  San Diego Turuna katılabilirler.  Yıllardır Amerika’nın en güzel şehri seçilen San Diego da ilk durağımız La Jolla. Fok plajı ve sahilleriyle ünlü La jolla’ da doğanın ve lüks evlerin uyumunu görecek ve bol bol fotoğraf çekeceksiniz. La Jolla dan ayrılıp 2. durağımız olan Old Town’a gidiyoruz. California’nın doğum yeri olan Old Town da kendinizi  adeta Meksika da  hissedeceğiniz bir atmosfer sizleri bekliyor. Old Town sonrasında; Sea Port Village, Midway uçak gemisi, II. Dünya Savaşının simgesel görseli olan Unconditional Surrender Statue  heykeli, Amerikan Deniz kuvvetlerini üssünün bulunduğu ve aynı zamanda Amerika'nın en büyük ahşap binası olan ve “Bazıları Sıcak Sever” filminin de çekildiği tarihi Hotel Del Coronado’nun da bulunduğu Coronado adası ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Turdan sonra Otele dönüş ve geceleme otelimizde.

NOT: Midway uçak gemisi ziyareti  sadece dışarıdan fotoğraflama olarak yapılacaktır

8.Gün LOS ANGELES - İSTANBUL

Kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyoruz çevreyi gezmek ve dinlenmek iç in serbest olacağız. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Sahil Kentleri turuna katılabilirler. Bu programda Amerika’nın en yoğun ikinci limanı olan Long Beach’de, ünlü Queen Mary gemisini, Formula 1 yarışlarının yapıldığı pisti göreceğiz (Grand Prix of Long Beach). Pasifik Okyanusu kıyısından güneye doğru inerek; Newport Beach, Seal Beach, Huntington Beach, Laguna Beach görülecek diğer yerler arasındadır.Akşam Los Angeles havalimanına transfer ve saat 18:25’de Türk Hava Yollarının TK10 uçağı ile İstanbul’a hareket.

9.Gün İSTANBUL

Yerel saat ile 18:25'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolu ile İstanbul – San Francisco  / Los Angeles – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

United Airlines Hava Yolu veya bir benzer havayolu ile San Francisco - Las Vegas arası ekonomi sınıf uçak bileti

Havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları

San Francisco’da Four Points by Sheraton (3* Supp) otelde 2 gece oda kahvaltı bazında konaklama

Las Vegas’da Treasure Island otelde 2 gece oda bazında konaklama

Los Angeles’da Hilton LAX otelde 3 gece oda bazında konaklama

Tecrübeli rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

Belirtilmeyen Sabah Kahvaltıları

Öğle ve akşam yemekleri

Kişisel harcamalar

Rehber ve şoför bahşişleri (Amerika'da günlük kişi başı 5$ önerilir)

Amerika iç hat bagaj ücretleri. (Kişi başı 1. bagaj için 25 Usd, 2. bagaj için 35 Usd) Ayrıca

kilo sınırlaması bulunmaktadır.

Ekstra olarak belirtilen turlar

Herhangi bir sigorta

“Melekler Şehri” olarak bilinen Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde yer almaktadır. Los Angeles, kozmopolit şehir ruhunu huzurla buluşturan nadir kentlerden biridir. Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler şehrin sahiline gidebilirler. İlk görüşte kendine aşık eden bu şehir, zaman geçtikçe insanı kendine daha da çok çekmektedir. Güneşe ve masmavi gökyüzüne doyacağınız bir Los Angeles turu size bekliyor.

Dünyadaki film sektörünün kalbinin attığı yer olan Hollywood, Los Angeles’ın bir bölgesidir. Yirminci yüzyılın başlarında sakin bir kasaba olan Hollywood, günümüze kadar hızla gelişen sadece Amerika’nın değil tüm dünyanın da sinema başkenti olmuştur. Hollywood’un sembolü olan Hollywood levhası ilk başlarda “Hollywoodland” şeklindeydi. Yalnız son dört harf toprak kayması sonucu düştü. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra tamamı çökmüş olan levha harfleri 1978 yılında yıkılıp çelikten tekrar yapılmıştır.

Los Angeles’ta Gezilecek Yerler ;

Amerika da başlangıç noktası olan Los Angeles turları dünyanın her yerinden turist çekmektedir. Getty Center Los Angeles’ta yer alan bir sanat müzesidir. Müzede 20. Yüzyıl öncesi döneme ait resimler, tablolar, heykeller ve süs eşyaları bulunmaktadır. Sanat kokan bu müzede Van Gogh’a ait eserleri de Los Angeles'ta gezilecek yerler listesinde görmeniz mümkün.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en dinamik kentlerinden biri olan Los Angeles gezilecek yerler bakımından da oldukça zengin. Bölgedeki Anaheim’de masallar dünyası Disneyland’a ev sahipliği yapmaktadır. Sonsuz eğlenme imkanı sunan Disneyland, sizi çocukluğunuza ışınlayacak büyüleyici bir yerdir. Burada bambaşka bir dünyanın kapısını aralayacaksınız. Hollywood Tower, Splash Mountain, İndiana Jones ve Aerosmith ile heyecan dolu rüyalar ülkesine girmeye hazır olun.

Los Angeles’ta Gece Hayatı

Gece kulüplerini, sınırsız eğlenceyi ve gönlünüzce dans etmeyi seviyorsanız Los Angeles'ın gece hayatı tam size göre! Ancak buradaki gece kulüplerine girmek isterseniz, 21 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Rengarenk Los Angeles gece kulüplerinde birçok ünlüyü görmeniz de olası. Los Angeles'te eğlenmek istiyorsanız West Hollywood bölgesini tercih edebilirsiniz. Tüm kulüpler, diskolar ve publar burada toplanmış durumdadır.

Las Vegas

Amerika Birleşik Devletleri’nin eğlence merkezleriyle bilinen Las Vegas, çölün ortasında bir vaha gibidir. Eğlence merkezleri ve casinoları ile ünlü olan Las Vegas, büyükler için yapılmış bir oyun parkıdır. Öyle bir şehir düşünün ki içinde hem Avrupa’nın romantik atmosferini barındırsın hem de egzotik ortamıyla sizi rüyalar alemine götürsün. Las Vegas böyle bir şehir işte. Siz de Las Vegas turları ile bu masalsı eğlence şehrini keşfetmeye çıkabilirsiniz. 

Las Vegas’ta Eğlence Hayatı

Sınırsız eğlence denilince ilk akla gelen şehirlerden biridir Las Vegas. Tüm dünyanın tek bir şehre sığdığını hayal edin. Burayı terk ettikten sonra gerçekliğini sorgulayacağınız ender şehirlerden biridir Las Vegas.

Geceleri ışıltılı bir şehre dönüşen Las Vegas turları tılsımıyla sizi içine çekecektir. Amerika turlarının vazgeçilmez duraklarından biri olan Las Vegas, efsanevi şovları, casinoları ve gece kulüpleri ile kesinlikle bambaşka bir alemdir.

Las Vegas turu macera seven çılgın insanlardan, çocuğuyla gelenlere kadar eğlenmeyi seven her kesime hitap etmektedir. Işıklı tabelalar, devasa oteller, casinolar ve daha nicesi bu rüya şehirde sizleri bekliyor olacak.

San Francisco

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan San Francisco, dünyanın en güzel şehirlerinden biridir. Kültür ve finans merkezi olan bu şehirde kendinizi özgür hissedeceksiniz.

Mevsimi belli olmayan bir şehirdir burası. Bazen yazın üşüyebilir kışın ise kısa kollularla dolaşabilirsiniz. Gündüzü deli dolu olan bu şehrin büyüsü San Francisco turları ile sizi içine alacak.

San Francisco’da Gezilecek Yerler

San Francisco’nun simgesi Golden Gate Köprüsü, Golden Gate boğazı üzerinde yer alan muhteşem bir asma köprüdür. Dünyanın en uzun asma köprülerinden biri olan bu köprünün uzunluğu 2.73 km’dir. 1933-1937 yılları arasında yapılan Golden Gate Köprüsü’nün yüksekliği 235 metredir. Bu köprüden geçip Sausalito’de huzur dolu saatler geçirebilirsiniz. Lombard Caddesi’nin kıvrımlı yollarında gezebilir, 281 metre yükseklikteki Twin Peaks’den şehrin siluetini seyredebilirsiniz.

Dünyanın en uzun ağaçlarını görebileceğiniz Muir Woods’ta kendinizi bambaşka bir alemde hissedeceksiniz. Huzur sunan bu rüyalar alemi, San Francisco’nun 19 km kuzeyinde yer almaktadır. San Francisco’nun gözde turizm merkezlerinden Downtown’u ve Çin Mahallesi’ni San Francisco'da gezilecek yerler listesinde mutlaka görmelisiniz.

San Francisco’da Gece Hayatı

San Francisco iklimi, insanları ve doğasıyla bambaşka bir Amerika şehridir. Burada katılabileceğiniz birçok sanat etkinliği ve konser vardır. Gece kulüplerinde ünlü djlerin eşsiz performanslarını seyredebilirsiniz. Ayrıca birçok partiye katılabilir, eğlencenin sınırlarını zorlayabilirsiniz.

Şehirde 14 Şubat Sevgililer Günü haftasında “Pillow Fight Fest” “Yastık Kavgası Festivali” düzenlenmektedir.

Los Angeles, Las Vegas ve San Francisco şehirlerini kapsayan Batı Amerika turları, hem uygun fiyatları hem de benzersiz bir deneyim sunması ile her yıl sayısız turist tarafından tercih edilmektedir. Erken rezervasyon fırsatlarıyla birbirinden güzel amerika turlarına da katılabilirsiniz.

  • 1.Araçlarımız tur öncesi ve sonrası dezenfekte edilecek, kaptanlarımız ve diğer personelimiz maskeli olacaktır.
 • 2.Araca binmeden önce misafirlerimizin ateş ölçümleri yapılacak ve normal değerlerin üzerinde çıkan misafirlerimiz tura alınmayacaktır.
 • 3.Tüm misafirlerimize sağlık kiti (Maske ve Eldiven) verilecektir.
 • 4.Araçlarımızda El dezenfektanı bulunacaktır.
 • 5.Rezervasyon esnasında misafirlerimizden HES kodu (Hayat Eve Sığar Uygulamasından alınan Sms Kodu) talep edilecektir.
 • 6.Araçlarımız Covid-19 önlemleri kapsamında tur süresince yarı kapasiteli olacaktır.
 • 7.Gezi süresince sosyal mesafe kurallarına uygun hareket edilecektir.