Çağrı Merkezi :
0 222 221 80 89
Güneydoğu Anadolu ( GAP )
 • Güneydoğu Anadolu ( GAP )
 • Güneydoğu Anadolu ( GAP )
 • Güneydoğu Anadolu ( GAP )
 • Güneydoğu Anadolu ( GAP )
 • Güneydoğu Anadolu ( GAP )
 • Güneydoğu Anadolu ( GAP )
Güneydoğu Anadolu ( GAP ) Güneydoğu Anadolu ( GAP ) Güneydoğu Anadolu ( GAP ) Güneydoğu Anadolu ( GAP ) Güneydoğu Anadolu ( GAP ) Güneydoğu Anadolu ( GAP )

1400.00 TL

Güneydoğu Anadolu ( GAP )
Atatürk Bulvarı Migros önünden saat 19.00 da hareket. Yolda verilecek molalarla saat 07.00 civarında Kahramanmaraş ‘ a varış. Cumartesi: Sabah kahvaltısı ardından Kurtuluş savaşında gösterdiği mücadele ile Kahraman unvanı alan ilimizde Panoramik Maraş Kalesi ve şehir merkezi gezisi ardından meşhur Maraş dondurmasını tadıp Adıyaman’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Öğle yemeği sonrasında D&u...

Atatürk Bulvarı Migros önünden saat 19.00 da hareket. Yolda verilecek molalarla saat 07.00 civarında Kahramanmaraş ‘ a varış.

Cumartesi: Sabah kahvaltısı ardından Kurtuluş savaşında gösterdiği mücadele ile Kahraman unvanı alan ilimizde Panoramik Maraş Kalesi ve şehir merkezi gezisi ardından meşhur Maraş dondurmasını tadıp Adıyaman’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Dünyanın en büyük projelerinden biri olan Türkiye’mizin gururu, Güneydoğu Anadolu Projesi’nin kalbi sayılan Atatürk Barajı’ na ulaşıyoruz. Seyir alanındaki fotoğraf molası ve bilgilenmenin ardından Karakuş Tümülüsü’ne geliyoruz. Muhteşem bir manzara içerisinde rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Roma İmparatorluğunun efsanevi XVI. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsüne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, Kommagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia’yı, Eski Kâhta Kalesini otobüsümüzden panoramik olarak görerek deniz seviyesinden 2100 m yükseklikte bulunan Nemrut dağının eteklerine ulaşıyoruz. Dağın eteklerindeki tesiste son olarak kısa bir mola verdikten sonra yaklaşık 1km’lik biraz zorlu bir yürüyüş ile dağın zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene kralı ANTİOCHOS adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Yapılan anlatımlar ardından Gün Batımını ( Bölgenin yoğunluğuna bağlı ) muhteşem manzarasında seyrediyoruz. Ardından tekrar minibüslerimize binerek Adıyaman'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde. ( Adıyaman – Arsames Hotel )  

Pazar: Sabah kahvaltısı sonrası Siverek üzerinden Diyarbakır’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Diyarbakır’da ilk durağımız On Gözlü Köprüye geliyoruz Hıdırellezlerde yöre insanları beze dilek yazıp bu köprüden Dicle’ye atarlarmış köprünün kenarında vereceğimiz kısa bir fotoğraf molasının ardından, Diyarbakır surları , tarihi Hasanpaşa Hanı hakkında rehberimizden aldığımız bilgiler ardından Batman üzerinden takiple yeni Hasankeyf e doğru hareket ediyoruz. Ilısu barajı suları altında kalan eski Hasankeyf’ten kurtarılabilen birkaç kültür mirasından biri olan ve Anadolu da benzer bir örneği olmayan Akkoyunlu hükümdarı Uzun Hasan’ın oğlu Zeynel Bey için yaptırdığı türbe hakkında alacağımız bilgiler ardından Midyat'a ulaşıyoruz. Midyat’ta dinlerin ve Dillerin buluştuğu birleştiği bu güzel merkezde ilk önce burada yaşayan Kadim Süryani Halkının en önemli ibadethanelerinden biri olan, yaklaşık 500 yıl boyunca Metropolitlik merkezi olmuş Mor Gabriel Manastırını ziyaret ediyoruz. Manastır hâlihazırda eğitimine ve ibadete açık yaşayan bir manastır olma özelliğini taşımaktadır. Manastırı Süryani gençlerin rehberliği eşliğinde ziyaret ettikten sonra bir sonraki durağımız ise birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkâriciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı takiben otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde. ( Mardin Midyat – Katori / Babil / Mesopotamia Hotel )

PazartesiDeğerli misafirlerimiz,  sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, Mardin'e ulaşıyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani'sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Cami’ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir de olarak bilinen Ulu Camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraları da görerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içebilmek, Mardin çarşılarında alışveriş yapabilmek için Kısa bir dinlenme molası ve serbest zaman veriyoruz ve öğle yemeğimizi Yeni Mardin’de bir restoranda yöresel lezzetlerin tadına bakarak aldıktan sonra Mardin’den ayrılıyoruz. Yolumuza Kızıltepe ve Viranşehir üzerinden devam ederek Urfa’ya 20 km mesafede olan 1986 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren çiftçi Mahmut Kızıl sayesinde bulunan Göbekli Tepe'ye ulaşıyoruz.12 bin yıllık tarihi ile Dünya da bilinen ilk insan yapımı megalit yapıların bulunduğu, dünya üzerinde tüm bilim, tarih ve arkeoloji ile uğraşan insanların ilgi odağı konumunda olan, UNESCO tarafından 2019 yılında Dünya Kültür Mirası Listesi ne alınmış,  içerisinde bulunan yapıların ne amaç ile yapıldığı hala çeşitli çevreler tarafından tartışma konusu olan ve hala net bir açıklama getirilememiş olan, 25 yıllık kazı çalışmaları sonucunda sadece %20 lik bir kısmının toprak üzerinde sergilendiği bir ören yeri olan Göbekli tepeyi ziyaret edeceğiz. Rehberimizin bu ören yeri ile ilgili anlatımlarını ilgi ile dinleyeceğinizden eminiz. Kafanızda yüzlerce soru işareti ile bu ilginç yerden ayrıldıktan sonra Urfa'daki otelimize yerleşiyoruz. Bu akşam otel konaklamamız oda kahvaltıdır, otelde akşam yemeği tur ücretine dâhil değildir. Dileyen misafirlerimizle birlikte Şanlıurfa'nın vazgeçilmezi yemekli sıra gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde karışık kebaplarımızı yiyip, mırramızı içip, şıllık tatlısının ve çiğ köftenin tadına bakıyor, yöresel müzik ve oyunlarla eğlenceye tam hız devam ediyoruz. (Ekstra)

( Şanlıurfa – El Ruha Hotel / Grand Gülizar Hotel )

 Salı: Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında dünyanın ilk İslam üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Harran ziyaretimiz ardından Halfeti’de tekne turuna katılıp baraj suları altında kalan Savaşan köyü ve Rumkale gezisi ardından öğle yemeğimizi alıp Birecik Kelaynak kuşları çiftliği gezisi sonrası Gaziantep’e hareket ediyoruz. Kurtuluş savaşında verdiği mücadele ile destanlaşıp Gazi unvanı alan şehrimiz Gaziantep’e varış. Panoramik tarihi Gaziantep kalesi gezilip Bakırcılar Çarşısı ve Tahmis Kahvesinde verilen mola sonrasında otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ardından serbest zaman, günümüz sona eriyor. ( Gaziantep – Met Gold Hotel )

Çarşamba: Sabah kahvaltısı ardından otelimize yürüme mesafesinde bulunan Gaziantep Kurtuluş Müzesi ziyaretimizi gerçekleştirip dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi gezilip Hatay a hareket. Şehir merkezinde alışveriş imkânı ve öğle yemeği molası ardından Aziz Pier Kilisesi, Habib-i Neccar Camii gezileri ve nefis künefelerimizi tadıp geri dönüş yoluna geçiyoruz. Yolda vereceğimiz molalar ardından sabah saat 07.00 civarı Eskişehir’e varış.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

LÜX ARAÇLAR İLE ULAŞIM 
4 GECE OTEL KONAKLAMASI ( ADIYAMAN – MARDİN – ŞANLIURFA – GAZİANTEP ) 
PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ 
ARAÇ İÇERİSİNDE İKRAMLAR 
OTELLERDE ALINAN SABAH KAHVALTILARI ( 4 GÜN ) 
OTELLERDE ALINAN AKŞAM YEMEKLERİ ( 3 GÜN )
ŞARA TURİZM MİSAFİRPERVERLİĞİ ve GÜVENCESİ
1618 NOLU SEYAHAT GÜVENCE SİGORTASI 
HALFETİ TEKNE TURU

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM İÇECEKLER
MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
3.GÜN AKŞAM YEMEĞİ 
YEMEKLİ SIRA GECESİ ETKİNLİĞİ
NEMRUT DAĞI MİNİBÜS İLE ÇIKIŞ ÜCRETİ

Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Fiyat
18 Mayıs 2021 24 Mayıs 2021 1400.00 TL
28 Mayıs 2021 03 Haziran 2021 1400.00 TL
24 Eylül 2021 30 Eylül 2021 1400.00 TL
01 Ekim 2021 07 Ekim 2021 1400.00 TL
08 Ekim 2021 14 Ekim 2021 1400.00 TL
15 Ekim 2021 21 Ekim 2021 1400.00 TL
22 Ekim 2021 28 Ekim 2021 1400.00 TL

Kahramanmaras - Maras Kalesi - Maras Dondurmasi Tadimi - Adiyaman - Nemrut Milli Parki - Karakus Tumulusu - Cendere Koprusu - Kommagene Heykelleri - Ataturk Baraji - Hasankeyf - Magara Evleri - Ulu Cami - El-Rizk Cami - Tel Kari Isciligi - Midyat - Kirklar Kilisesi - Kasimiye Medresesi - Deyr'ul Zaferan Manastiri - Mardin - Sanliurfa - Gobeklitepe - Sira Gecesi - Balikli Gol - Urfa Kalesi - Rizvaniye Cami - Harran - Karinca Evleri - Dunyanin Ilk Universitesi - Halfeti - Tekne Turu - Savasan Koyu - Rumkale - Birecik - Kelaynak Kuslari Ciftligi - Gaziantep - Gaziantep Kalesi - Zeugma Mozaik Muzesi - Hatay - Aziz Pier Kilisesi - Habib-i Neccar Cami - Kunefe Tadimi 

*Tur programı; Otel, Ulaşım, Rehberlik Hizmetleri ve Gezi Yerleri vs. ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.Kullanılmayan hizmetler için ücret iadesi yapılmaz.
*GEZİ SÜRESİ 4 GECE 6 GÜNDÜZ ve 4 GECE OTEL KONAKLAMASI ŞEKLİNDEDİR.
*Öğle yemekleri bölgeye özel menülerden oluşup yöresel sunumlar ara sıcak olarak servis edilir.
*Yemeklerde ve otellerde alınan içecekler-Mini bar extradır.
*Ara transfer için ulaşım ücretleri ofisimizde tahsis edilmemekte olup; rehber tarafından araçta nakit olarak toplanır.
*ARA TRANSFER İÇİN KULLANILAN MİNİBÜSLER 14 - 16 KİŞİ ARASI OLUP , BÖLGENİN KOOPERATİFLERİ ARACILIĞIYLA KİRALANIR.
*Rehberimiz programda belirtilen yerleri tamamlamak kaydı ile hava ve yol şartlarına bağlı olarak tur programında değişiklik yapabilir.
*Kayıt sırasında misafirlere KESİNLİKLE koltuk numarası garantisi verilmez.Turumuzda her gün koltuk atlayacak şekilde yer değişimi olmaktadır.
*Rehberimizin tur sırasında vermiş olduğu saatler, toplanma zamanları vb. durumlarda misafirlerin uymaması halinde yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı acentenin veya rehberin sorumluluğu yoktur.
*Mücbir sebepler ile yapılamayan gezilerden ŞARA TURİZM ’ in sorumluluğu yoktur.Yoğun dönemlerde otellerde sıkışıklık olmasından dolayı aynı standartlarda ya da bir üst kategoride oteller ile değişiklik yapılabilmektedir. 
*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
*Yemeklerde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
*Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.

 • 1.Araçlarımız tur öncesi ve sonrası dezenfekte edilecek, kaptanlarımız ve diğer personelimiz maskeli olacaktır.
 • 2.Araca binmeden önce misafirlerimizin ateş ölçümleri yapılacak ve normal değerlerin üzerinde çıkan misafirlerimiz tura alınmayacaktır.
 • 3.Tüm misafirlerimize sağlık kiti (Maske ve Eldiven) verilecektir.
 • 4.Araçlarımızda El dezenfektanı bulunacaktır.
 • 5.Rezervasyon esnasında misafirlerimizden HES kodu (Hayat Eve Sığar Uygulamasından alınan Sms Kodu) talep edilecektir.
 • 6.Araçlarımız Covid-19 önlemleri kapsamında tur süresince yarı kapasiteli olacaktır.
 • 7.Gezi süresince sosyal mesafe kurallarına uygun hareket edilecektir.