Çağrı Merkezi :
0 222 221 80 89
Kırım & Kafkasya Türk Akımı Turu ( 7 Gece 8 Gün )
 • Kırım & Kafkasya Türk Akımı Turu ( 7 Gece 8 Gün )
 • Kırım & Kafkasya Türk Akımı Turu ( 7 Gece 8 Gün )
 • Kırım & Kafkasya Türk Akımı Turu ( 7 Gece 8 Gün )
 • Kırım & Kafkasya Türk Akımı Turu ( 7 Gece 8 Gün )
 • Kırım & Kafkasya Türk Akımı Turu ( 7 Gece 8 Gün )
 • Kırım & Kafkasya Türk Akımı Turu ( 7 Gece 8 Gün )
 • Kırım & Kafkasya Türk Akımı Turu ( 7 Gece 8 Gün )
Kırım & Kafkasya Türk Akımı Turu ( 7 Gece 8 Gün ) Kırım & Kafkasya Türk Akımı Turu ( 7 Gece 8 Gün ) Kırım & Kafkasya Türk Akımı Turu ( 7 Gece 8 Gün ) Kırım & Kafkasya Türk Akımı Turu ( 7 Gece 8 Gün ) Kırım & Kafkasya Türk Akımı Turu ( 7 Gece 8 Gün ) Kırım & Kafkasya Türk Akımı Turu ( 7 Gece 8 Gün ) Kırım & Kafkasya Türk Akımı Turu ( 7 Gece 8 Gün )
Kırım & Kafkasya Türk Akımı Turu ( 7 Gece 8 Gün )
1.Gün İSTANBUL – KRASNODAR – SİMFEREPOL (AKMESCİT) Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC380 sefer sayılı tarifeli seferi ile 22.55’de Krasnodar’a hareket. Yerel saat ile 00.50’de varışımızı takiben özel otobüsümüzle Kırım yarım adasının başkenti Simferepol’e hareket. Varışımıza istinaden ote...

1.Gün İSTANBUL – KRASNODAR – SİMFEREPOL (AKMESCİT)

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC380 sefer sayılı tarifeli seferi ile 22.55’de Krasnodar’a hareket. Yerel saat ile 00.50’de varışımızı takiben özel otobüsümüzle Kırım yarım adasının başkenti Simferepol’e hareket. Varışımıza istinaden otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

2. Gün SİMFEREPOL (AKMESCİT)

Simferepol’de alacağımız sabah kahvaltısının ardından şehir turuna başlıyoruz. Kırım Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti olan Simferopol, Kırım'ın aynı zamanda en önemli şehridir. Dağları ve kıyı şeridini birbirine bağlayan, Yalta ve Simferepol arasında bulunan, Dünya’nın en uzun troleybüs hattı bu bölgededir. 1783 yılında Rusya yönetimine giren bu bölge yıllar boyunca en önemli ticaret yollarının merkezi olmuştur. 1783 yılına kadar Kırım hanlığı ve Osmanlı İmparatorluğu egemenliği altında kalan Kırım bölgesinin başkenti Akmescit, Salgir Çayı kenarında yer alır. Tarım, ticaret ve ulaşım merkezidir. Turumuz esnasında Kebir Cami, Simferepol Tarih Müzesi ve Kırım – Tatar anıtları görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için mola veriyoruz. Ardından otele yerleşme ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle öğleden sonra ekstra olarak akşam yemekli Evpatorya-Gozleve (Gözlü ev) turuna katılma imkanı (45 Eur). Evpatorya, Kırım’ın en batısında yer alan, UNESCO tarafından koruma altında olan 2000 senelik tarihi bir şehirdir. Kırım hanlığı döneminde Gozleve olarak anılan bu şehri tanıma turumuzda Mimar Sinan’ın en kuzeydeki eseri olan Han Camiini görerek turumuza başlıyoruz. Devamında Yahudi Sinagogu, Ortodoks Kilisesi, Odun pazarı mevkii, Etnografya müzesi, eski şehir, kökleri İstanbul’da Karaköy’e dayanan Karay Kavmi’nin son kalesi olan Karaim Kalesi de görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Evpatorya-Gozleve turuna katılan misafirlerimizle aksam yemeğimizi Ceval Restoran’da alıp Kezlev kahvesinden tadacağız. Tur sonrası Simferopol’e dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. Gün SİMFEREPOL (AKMESCİT) – BAHÇESARAY – SİVASTOPOL (AKYAR)

Sabah kahvaltısının ardından Sivastopol’e (Akyar) hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimizle ekstra olarak öğle yemekli Bahçesaray turuna katılma imkanı (45 Eur). Turumuzda Kırım’daki Türk izlerini doya doya yasayacağımız bir güzergah izliyoruz. Turumuza Karaim Türklerinin eskiden yaşadığı Çufutkale ziyareti ile başlıyoruz. Devamında Zincirli Medrese, Tahtalı Mescit ve Gaspıralı İsmail Bey türbesi ziyareti ile devam ediyoruz. Son olarak Tatarların El Hambra’sı olarak bilinen, Topkapı Sarayı örnek alarak yapılan, Pushkin’in ünlü Gözyaşı çeşmesini barındıran Han Sarayı’nın gezilmesi ile noktalıyoruz. Sonrasında Sivastopol şehrine varış ve şehir turu. Sivastopol şehri coğrafik özelliği sebebi ile tarih boyunca bir denizcilik üssü görevini üstlenmiştir. Ünlü Kırım Savaşı’na sahne olmuştur. Turumuz esnasında Primorskiy Bulvarı, Kartal Anıtı, Komutan Nahimov heykeli ve Rusların ünlü Karadeniz donanması görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Aksam yemeğimiz için yerel rehberimiz eşliğinde Balık Restoranına geçip, Kuzey Karadeniz deniz ürünlerinden tatma imkani buluyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün SİVASTOPOL (AKYAR) – BALIKLAVA (BALIKLI OVA) – YALTA

Sabah kahvaltısının ardından Yalta’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimizle ekstra olarak öğle yemekli Balıklava turuna katılma imkanı (40 Euro). Balıklava turistik bir bölge olmakla birlikte, Kırım savaşı başta olmak üzere sıcak ve soğuk savaş dönemlerinde büyük rol oynamıştır. Sovyetler Birliği zamanında Karadeniz Donanması için bir denizaltı üssü olan Balıklava'ya yakın zamana kadar özel izinle girilebilmekteyken, bugün bölge turistik gezilere açılmıştır. Turumuz esnasında öğle yemeğimizi Balıklava koyunda yat marinasında alıyoruz. Tur sonrası Kırım Savaşı’nda şehit olan askerlerimiz anısına yaptırılmış Turk Anıtı’na gidiyoruz. Ziyaret sonrası Foros ve Alupka koylarını panoramik olarak görüp Yalta’ya geçiyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Dünyanın paylaşıldığı yer olarak anılan Yalta şehir turumuzda 1945 yılında II. Dünya Savaşı’nı bitiren ünlü Yalta konferansına ev sahipliği yapan Livadya Sarayı bahçesi, Kırlangıç Yuvası (ünlü Yalta Şatosu), eski şehir, Yalta yerel pazarı ve sahil şeridi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5. Gün YALTA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak öğle yemekli Aya Petri Tatar Yaylası turuna katılma imkanı (60 Eur). Teleferik ile yapılan bu turumuzda 1300 metrelik bir teleferik yolculuğu yapacağız. Sonrasında at binme ve ATV motorları ile safari imkani bulabileceğimiz bu turumuzda Tatarların yayla mutfağı kültüründen örnekler tadacağız. Turumuzun ardından Yalta’ya dönüş ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak degustasyonlu Massandra Şarap mahzenleri turuna katılma imkanı (40 Eur). Çarlık Rusyası döneminde Alaska topraklarının satılmasından gelen maddi gücün bir kısmı ile dağlara delinerek yapılan uzun şarap mahzenlerini ziyaret edeceğimiz bu turumuzda kansere karşı kullanılan ENOANT isimli mucizevi besin desteğini satın alma fırsatımız da olacak. Tur sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6. Gün YALTA – SUDAK – KOKTOBEL – FEODOSYA – KERC (KEFE)

Sabah kahvaltısının ardından Kerc’e (Kefe) doğru yola çıkıyoruz. Kıyı şeridinden ilerleyerek yapılan bu koylardaki yolculuğumuz yaklaşık 7 saat sürecek. Yol üzerinde çok sığ bir körfez üzerine kurulu ve levrek baliği ile ünlü, Osmanlı kayıtlarında Sogdak olarak gecen Sudak körfezi, jazz festivali ile unlu Koktebel Kasabası, Yavuz Sultan Selim’in Beylerbeyi olarak görev yaptığı Feodosya-Kerch (Kefe) şehirlerini görüp eski Yunan’dan Cenevizliler Altınordu-Kırım hanlığı, Osmanlı İmparatorluğu ve günümüze kadar olan tarih detayları hakkında bilgi alacağız. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7.Gün KERC (KEFE) – ANAPA – KRASNODAR

Sabah kahvaltısının ardından Kafkasya’nın en büyük şehirlerinden Krasnodar’a hareket. Yol üzerinde yeni inşa edilen Kerc Köprüsü’nden geçiyoruz. Anapa şehrinde öğle yemeği için mola veriyoruz. Anapa şehri Rusya ve Türkiye arasında imzalanan Türk Akımı projesinin başlangıç noktasıdır. Anapa’dan başlayıp Kıyıköy’e kadar uzanan hat tüm Karadeniz geçmektedir. Öğle yemeği molamızın ardından Türk ve Rus Mühendislerin çalıştığı Türk Akımı Projesi’nin başladığı bu bölgeyi ziyaret ediyoruz. Bir sayfiye şehri olan Anapa’da eski yunan kenti Gorgippia’nın kalıntıları bulunmuştur. Nüfusu Ruslar, Kazaklar, Çerkezler ve Rumlardan oluşur. Sonrasında Krasnodar’a hareket. Kuban Irmağı kenarında, Kafkasya’nın ticaret merkezi olan ve Adigeya yerel yönetimini barındıran Krasnodar şehir turumuzun ard

8. Gün KRASNODAR – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Alexander Nevsky Katedrali & Kovalenko Sanat Müzesi & Arsenal Müzesi turuna katılabilirler (25 Eur). Alexander Nevsky Katedrali Krasnodar’ın ana Ortodoks kilisesidi ve 200 yıllık tarihe sahiptir. Özellikle fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekecek bir görkeme sahiptir. Kovalenko Sanat Müzesi 9 farklı koleksiyonda 10.000’e yakın eser sergilenmektedir. Kafkasya’nın en eski müzelerinden birisidir. 1904 yılında inşa edilen binasının içinde hediyelik eşya alabileceğiniz güzel bir sergisi de bulunmaktadır. Arsenal Müzesi özellikle II. Dünya Savaşı’nda kullanılan tank deniz altı ve roketleri görebilir ve savaş döneminde Alman işgali altında kalan Krasnodar’ın 1941-1945 arası dönemi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Turumuzun ardından aksam yemeği için mola veriyoruz. Devamında havalimanına hareket. Bagaj ve check – in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC381 sefer sayılı uçuşla 03.20’de İstanbul’a hareket. 05.30’da varışımıza istinaden turumuzun sonu. Eve Hoşgeldiniz !

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Havayolları ile SAW – KRR – SAW parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
Havalimanı vergileri,
7 gece oda + kahvaltı konaklama,
Programda belirtilen tüm şehir tanıtım turları,
Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
Tüm şehirlerarası transferler, 
Vize ücreti,
Otel vergileri,
Türkçe rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış fonu – 15 TL,
Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

Simperepol (2) & Bahçesaray – Sivastopol (1) Balıklava – Yalta (2) & Sudak – Koktobel – Feodosya – Kerc (1) Anapa – Krasnodar (1) 

 • 1.Araçlarımız tur öncesi ve sonrası dezenfekte edilecek, kaptanlarımız ve diğer personelimiz maskeli olacaktır.
 • 2.Araca binmeden önce misafirlerimizin ateş ölçümleri yapılacak ve normal değerlerin üzerinde çıkan misafirlerimiz tura alınmayacaktır.
 • 3.Tüm misafirlerimize sağlık kiti (Maske ve Eldiven) verilecektir.
 • 4.Araçlarımızda El dezenfektanı bulunacaktır.
 • 5.Rezervasyon esnasında misafirlerimizden HES kodu (Hayat Eve Sığar Uygulamasından alınan Sms Kodu) talep edilecektir.
 • 6.Araçlarımız Covid-19 önlemleri kapsamında tur süresince yarı kapasiteli olacaktır.
 • 7.Gezi süresince sosyal mesafe kurallarına uygun hareket edilecektir.