Bulgaristan-Varna-Burgas Turu

Bursa

Tur Program Detayları

1. Gün Tur Güzergahı: Eskişehir – Bursa – İstanbul – Dereköy – Varna – Altınkum

Bursa buluşma ve 21:00'da hareket ile keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Bursa – İstanbul üzerinden, ara molalar eşliğinde devam eden yolculuğumuzla Dereköy Sınır Kapısı'na varıyoruz. Çıkış işlemlerimizin ardından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. 

Yolumuza, Burgas – Nessebar üzerinden Varna’ ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası Varna’ ya ulaşıyoruz. Serbest kahvaltı için vereceğimiz serbest zaman sonrası Varna şehir turumuza başlıyoruz; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral görülecek yerler arasındadır. Kulüpleri, barları, kafeleri ve restoranlarıyla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizde serbest olarak aldıktan sonra, Rehberimizin bildireceği saatte buluşup, otelimize doğru yolumuza devam ediyoruz. 20 dk’lık bir yolculuk sonrası Altınkum bölgesinde yer alan otelimize ulaşıyoruz. Otele varışımızın ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Tesisimizin Eğlence ve Spa hizmetlerinden faydalanabilmek için serbest zaman alıyoruz.  

Akşam yemeği ve konaklama Varna otelimizde.    

Para Birimleri: Bulgaristan Leva (1€ = 1,96 Leva)

Rota: Eskişehir – Varna = 775 Km.


2. Gün Tur Güzergahı: Balçik – Akyazılı Baba Tekkesi

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra dileyen misafirlerimizle Extra Balçik turumuzu yapıyoruz. Bu turumuzda; ROMANYA’ ya ait, büyük bir aşk hikayesinin beldesi olarak anılan şirin balıkçı kasabası Balçik (Balchik)’e doğru yola koyuluyoruz. Varışımızın ardından kısa bir yürüyüş sonrası kahvelerimizi içmek için mola veriyoruz. Turistik olarak dünyanın her bir yerinden misafirler ağırlayan Balchik’in en ilginç görülmeye değer Saray ve Botanik bahçesini gezmek üzere rehberimizle buluşuyoruz. Söylentiye göre, Romen Kraliçe Maria, eşinin vefatından sonra Müslümanlığa duyduğu hayranlığından da dolayı Camii şekline benzer bir ev yaptırmış. Burada kaldığı zamanlarda gönlünü bir Türk balıkçıya kaptırdıktan sonra onunla vakit geçirmek için kış aylarının tamamını burada geçirmeye başlamış. Camii şeklindeki evi ve bahçe kısmındaki taştan hac ile ilginç bir birlikteliği ifade eden mimarisini beğeneceğinizi umduğumuz ve artık müze olarak kullanılan Saray gezimizin ardından Avrupa’nın 2. büyük Botanik bahçesine giriş yapıyoruz. 2.500 den fazla bitki çeşidini bünyesinde barındıran bahçedeki gezimizi tamamladıktan sonra Bulgaristan topraklarında sadece birkaç benzeri bulunan 16. Yüzyıldan kalma Osmanlı kült mimarisinin bir anıtı olan Akyazılı Baba Tekkesi için yola çıkıyoruz. Akyazılı Baba Tekkesi Tekkeköy’e (Obrocşite) girerken köprüyü geçer geçmez karşımıza çıkıyor. Müzeye çevrilen türbe ve imaret veya meydan evi onca savaş ve badireden sonra ayakta kalmayı başarmış çok önemli bir merkez. Kanuni Sultan Süleyman döneminde Hafız Halil Baba adına inşa edilmiş olan bu yapı, iç ve dış mimarisiyle oldukça ilgi çekicidir. Rehberimizden bu eşsiz yapı hakkındaki rivayetleri dinledikten ve tertemiz bahçesinde gezindikten sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz. (Bu Extra Turumuza katılmak istemeyen misafirlerimiz ise tüm gün otelin plajında vakit geçirebilirler.) Otele varışımızın ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Tesisimizin Eğlence ve Spa hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Akşam yemeği ve konaklama Varna otelimizde.

Para Birimleri: Bulgaristan Leva (1€ = 1,96 Leva)

Rota: Otel – Albena – Akyazılı Baba Tekkesi – Balçik – Otel = 60 Km.


3. Gün Tur Güzergahı: Altınkum – Alaca Manastırı – Nessebar – Burgas – Dereköy – İstanbul – Bursa - Eskişehir

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra otelden ayrılarak, Ortodoks Hristiyanları tarafından yapılmış olan ve mağara oyuklarından oluşmuş bir görüntü sergileyen Alaca Manastır’nı ziyarete gidiyoruz. Adını iç duvarlarındaki rengarenk freskler ve ikonlardan alan manastır hakkındaki anlatımları dinledikten sonra yolumuza devam ederek anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası NESSEBAR'a varıyoruz. Bizans Dönemi’nden kalma Kiliseleri , yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar Rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar Evlerini görüyoruz. Burada alacağımız serbest zaman sonrasında BURGAZ’ a doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Görülebilecek yerler arasında St. Cyrill Katedrali, Şehir Galerisi, Yüce Theotokos Kilisesi ve Etnoğrafya Müzesi olacaktır. Gezimizden sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Dereköy sınır kapısını geçtikten sonra İstanbul – Bursa üzerinden Eskişehir’e ulaşıyoruz. Misafirlerimizi aldığımız buluşma yerlerine geri bırakarak, başka bir gezimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Rota: Varna – Nessebar – Burgas – Eskişehir = 800 Km. 

Tur Programı Hizmetlerimiz

Fiyata Dahil Olan Servisler
 • Lüks Otobüs ile Ulaşım.
 • 5* International Tower Suites Otel’de 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Tur programında Extra olarak belirtilmeyen tüm turlar.
 • Alaca Manastır Turu Fiyata Dahil
 • Otobüsteki ikramlar
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Şehir giriş ve Gümrük Vergileri
 • Otoban ve Checkpoint Ödemeleri
 • Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Fiyata Dahil Olmayan Servisler
 • Bulgar Vize ve Servis Hizmet Bedeli 130 Euro – Vize Hizmetimiz Mevcuttur. Konsolosluklar ve hizmet sağlayıcıları tarafından (kargo ücreti, form, danışmanlık v.b) doğabilecek ek hizmet bedelleri fiyata dahil değildir; sözleşmenin kurulmasının ardından bunlar tarafından yapılabilecek ücret artışları müşteriye ayrıca yansıtılacaktır.
 • Geçerli Schengen Vizesi Olanlar ve Yeşil Pasaportlular İçin Vize gerekmemektedir.
 • Yurtdışı ÇIkış Harcı. (Şahsi Olarak İlgili Bankalara Yatırılır.)
 • Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler, Her Türlü Otel Ekstraları
 • Müze, Ören yeri ve Milli Park ve Bahçe Giriş Ücretleri
 • Spa ve Hamam Hizmetleri
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası 20€, 65 Yaş üstü yolculardan ek sigorta farkı alınır (30€)
 • Tur Tarih Seçimi
  Başlangıç Bitiş Fiyat
  25.04.2024 28.04.2024 159 Euro
  09.05.2024 12.05.2024 159 Euro
  30.05.2024 02.06.2024 159 Euro
  27.06.2024 30.06.2024 219 Euro
  25.07.2024 28.07.2024 259 Euro
  01.08.2024 04.08.2024 299 Euro
  19.09.2024 22.09.2024 229 Euro
  26.09.2024 29.09.2024 229 Euro
  03.10.2024 06.10.2024 179 Euro

  Önemli Bilgi ve Hatırlatmalar

   Tur programında rehber hava ve yol şartlarına bağlı olarak, program içeriğinde değişiklik yapılmadan, program akışında değişiklik yapabilir.

   Vize alacak olan misafirlerimiz tur kalkış tarihinden en az 15 gün önce vize başvuru evraklarını acentamıza teslim etmeleri gerekmektedir. Son 15 gün kala yapılacak vize başvuruları VIP vize olarak alınabilir. (200 Euro)

   Satış Sözleşmesi ve İade Koşulları :

   Yukarıda isimleri yazılı şahıslar adına, aşağıda yazılı genel şartlar ve ön yüzde belirtilen şekilde ACENTE ile aramızda belirtilen iş bu sözleşmenin akdedildiğini, bakiye tutarı belirlenen tarihlerde ödemeyi kabul ve taahhüt ederim.                                                      

   Sözleşme Şartları :

   1 – Broşür
   İşbu sözleşmenin kurulmasından önce Tüketici’ ye ön bilgilendirme amaçlı broşür verilmiştir. Broşürde yer alan bilgiler sözleşme kurulmadan önce broşürde açıkça belirtmek ve Tüketici’ ye bildirilmek şartıyla, sözleşme kurulduktan sonra ise tarafların açık mutabakatı ile değiştirilebilir.
   2 – Sözleşme Bedeli ve Ödeme Koşulları 
   A – Kayıt anında toplam tur hizmet bedelinin en az %50'ı, geri kalan bakiyenin ise turun başlamasından en geç 20 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin yapılmaması halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek, toplam hizmet bedelinin %50’si cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir. 
   B – Promosyon, İndirimli, Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin hizmetin başlamasından en geç 20 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Cayma tazminatı 3/A maddesi ile aynıdır. 
   C – Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır. 
   3 – Yolculuk Öncesi Bilgilendirme 
   ACENTE, turun başlamasından en az 24 saat, önce Tüketici’ yi bilgilendirecektir. Tüketici’ ye verilen broşür veya yapılan sözleşmedeki bilgilerin değişmemesi halinde bu bilgilendirme zorunlu değildir. 
   4 – İptal ve Devir Hükmleri
   A – Acenta, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen, gezinin başlamasına, devamına veya tamamlanmasına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, Türkiye’de veya sınır komşularında, paket tur kapsamında gidilecek ülke/ülkelerde, sınır kapılarında ve /veya sınır kapısına komşu ülkede, uluslararası hava, kara ve deniz ulaşımını engelleyen olağanüstü hallerde, savaş veya seferberlik, halk ayaklanmaları, saldırı veya terör hareketleri, sabotajlar, isyanlar, işgal ve iç savaş, devrim, zorla el koyma, askeri darbe veya yönetime zorla el konulması, sivil kargaşalar, endüstriyel anlaşmazlıklar, hükümet yaptırımları, salgın hastalıklar, karantina uygulamaları, ambargo, grevler, lokavtlar, limanların kapalı veya dolu olması ve bunlarla sınırlı olmaksızın her türlü olağanüstü haller veya çalışanları işten alıkoyabilecek haller ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı, geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Hizmetin ifa edilememesi durumunda Acenta ve hizmet aldığı aracılar sorumlu tutulamaz, tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.
   B – Tüketici tarafından hizmetin başlamasından 25 gün öncesine kadar, sebep gösterilmeksizin yapılan iptallerde, uçak bileti bedeli, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere ödediği bedel, tüketiciye iade edilir. Turun hareket tarihinden 15-25 gün aralığı öncesinde yapılan iptallerde ödemenin %50’si iade edilir. Paket Tur Sözleşmesi Yönetmeliği uyarınca tüketici tarafından, turun hareket tarihine 14 gün ve daha az süre kalması durumunda yapılan iptal taleplerinde tüketici rezervasyon bedelinin tamamını Acenta’ ya ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.
   C – Alınmış olan hizmet, yılbaşı, sömestre, bayram dönemi, promosyon veya diğer kampanyalar dâhilinde bir ürün ise, sözleşmenin yukarıdaki maddeleri geçerli değildir.  Bu durumda tüketicinin iptal, iade hakkı bulunmamaktadır. Tüketici, Mücbir sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi sigorta tarafından sağlanabilmektedir. Mücbir sebepler kapsamına ''ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık, birinci dereceden yakınının vefatı, Tüketici’ nin evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, Tüketici’ nin vefatı'' gibi durumlar girmektedir. Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran Tüketici’ lerin tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, Paket Tur Seyahat ve Sağlık Sigortasını tanzim eden sigorta şirketinden tur bedelinin iadesini Tüketici talep edebilir. Bu durumun tur hizmetinin devamı sırasında gerçekleşmesi halinde mazeret, Tüketicinin turdan ayrılma tarihinden itibaren en fazla 1 (bir) gün içinde Sigorta Şirketine belgesiyle birlikte sunulmalıdır. Sigorta şirketi yapacağı inceleme sonucunda ödeme yapıp, yapmayacağına karar verir. Acentemiz bu sürecin işleyişi konusunda katılımcıya yardımcı olur. Ancak ödeme garantisi veremez. Sigorta ile ilgili kararlardan sigorta şirketi sorumludur.
   D – Müşteri rezervasyonu iptal ettiği dönemde ödemelerinin tamamını yapmamış olsa dahi koşullar gereği edimlerinin tümünü yerine getirmekle mükelleftir. Bedelin zamanında ödenmemesi halinde yasal faiz oranında temerrüt faizi uygulanır. 
   E – Müşteri turu gezinin başlamasından 15 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir. Devri Acenteye bildirmek zorundadır. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur.
   F – İşbu sözleşme şartlarında belirtildiği şekliyle sigorta şirketi kapsamına giren tüm hususlar ile ilgili Tüketici’ nin muhatabı sigorta şirketidir. Bu durumlarda Tüketici tüm anlaşmazlık, dava, mahkeme, ödeme ve itiraz konularından Acente’ yi beri kıldığını, sigorta şirketini muhatap kabul ettiğini beyan eder.
   G – Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
   H – Acente, gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında Acente, hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Bu durumda tüketiciye bedel iadesi yapılmaz.
   5 – Genel Hükümler 
   A – Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir. Tüketici seyahat edeceği aracın ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu mevzuat ve teamüllerine uymakla mükelleftir. Tüketici para, ziynet eşyası ve değerli gördükleri eşyalarını bagajlarda ve araç içinde bırakmamalıdırlar. Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası alan tüketiciye ait bagajların Acente’ ye ait araçlarda; Acente ve çalışanlarının kastı ve ağır kusuru nedeniyle kaybı veya hasarı durumunda, kayıp ve hasar polis tutanağı düzenlettirilmesi koşuluyla, sigorta şirketi ile ilişkilendirilir. Bu hususta Acente’ ye sorumluluk yüklenemez. 
   B – Uçak ile gerçekleşen ulaşımlarda, tüketiciye sunulan şirket hizmetlerinin bagaj kayıp ve hasarı durumunda ilgili havayolu firmasının kuralları geçerli olup, Acenten’ nin sorumluluğunda olmadığı açık bir şekilde tüketici tarafından kabul edilmiştir. 
   C – Acente, sözleşme konusu hizmetin başlangıcından sonra ortaya çıkan mücbir sebepler ve Tüketiciden kaynaklanan durumlar ile üçüncü kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan hallerde sorumlu değildir. Sorumluluğu dâhilindeki hallerde, Tüketici aleyhine olan değişiklikleri Türsab Bursa Çizelgesi hükümleri uyarınca Tüketici bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi aynı zamanda fiyata dâhil olmayan ve hizmet esnasında Tüketiciye verilen ek ve/veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetlerin Tüketici tarafından alınıp kullanılmış veya tüketilmiş olması Tüketicinin bedel iadesi ve tazminat haklarını ortadan kaldırır. 
   D – Tüketici; rehber, tesis, Acente, ulaşım aracı yetkilileri ile sigorta şirketinin satın alınan hizmetle ilgili bildirdiği kurallara uyacağını, üçüncü kişilerin can, mal güvenliği ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve hizmeti iade hakkının bulunmadığını kabul eder. 
   E – Tüketicinin şikâyetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak Acente’ ye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin iş birliği yapma ve özenli davranma borcudur. Tüketicinin şikayetçi olduğu halde hizmeti sonuna kadar kullanması şikayetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır. 
   F – Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici veya tüketici temsilcileri, bu Sözleşmeyi okuyup imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acente sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)e ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için diğer tüketicilere rücu hakkı saklıdır. 
   G – Paket tur hizmeti satın alındığı takdirde, paket turun eksik veya hiç ifa edilememesi halleri yasa gereğince sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı paket tur bedeliyle sınırlıdır. 
   H – Tüketici dilerse paket tur hizmeti başlamadan evvel kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masraflarını, her türlü kazadan doğan zarar ile tedavi masraflarını sigortalatabilir. 
   I – Tüketicinin kesin Tüketici sayılabilmesi için tur hizmeti bedelinin %50’sini ödemiş olması gerekmektedir. 
   J – Pasaport, kimlik aslı veya kopyası ibraz edilse dahi, Acente’ nin tüketicinin pasaportunu, kimliğini tetkik hakkı ve zorunluluğu bulunmamaktadır. Pasaport ve kimlik hususundaki tüm sorumluluklar tüketiciye aittir. 
   6 – Vize Hükümleri
   A – Satın alınan hizmete Vize Hizmetleri ve işlemleri dâhil değildir. Vize Hizmetlerini Acente’ den talep eden Tüketici, Acente veya konsolosluk temsilciliklerinin vize işleyişi ile ilgili usul ve esaslarına tabidir. 
   B – Katılacakları tura ait ülkelere vizesi olduğunu beyan eden veya vize işlemlerini bizzat takip edeceğini belirten Tüketici, vize işlemlerinin gerçekleşmemesini ileri sürerek sözleşmeyi fes edemez. Vize işlemlerini kendileri yapacak yolcuların Tur hizmetini kapsayan ve konsolosluklardan talep edilen evraklar için randevu almadan 15 gün önce Acente’ ye bilgi vermek zorundadır. Bilgi vermeden aldığı randevulara gerekli evrakların tamamını teslim edememesinden dolayı doğacak aksaklık, vize reddi vb. gibi hususlardan Acente veya yetkili acentesi sorumlu tutulamaz. Sorumluluk tamamen Tüketici’ ye aittir. 
   C – Acente aracılığı ile vize işlemlerini yapan Tüketici’ ler için ilgili konsolosluğun vize reddi vermesi ya da vize süresini tur süresinden az ve kısıtlı vermesi durumunda sorumluluk Tüketici’ ye aittir, Acente’ nin hiçbir sorumluluğu yoktur.
   D – Tüketici vize hizmetini Acente’ den alacak ise; 
   D1 – Vize almak istediği pasaportunu zamanında Acente’ ye teslim etmemesi ve bu nedenle vizenin alınamaması
   D2 – Konsolosluklar tarafından istenilen evrakları eksik ya da yanlış teslim etmesi veya ilgili konsolosluğun evrakların tam olarak teslim edilmiş olmasına rağmen ek evrak istemesi, aynı evrağı yeniden talep etmesi ve Tüketici’ nin bu evrakları istenilen sürede tamamlamaması 
   D3 – İlgili konsolosluğun Tüketici ile şahsen görüşme talebine rağmen Tüketici’ nin randevuya gitmemesi nedeniyle, vize alımının gerçekleştirilememesi durumlarında Acente’ nin herhangi bir sorumluluğu olmayıp, vize başvuru işlemleri için yapılan harcamaların da iadesi Tüketici tarafından talep edilemez. 
   E – Tüketici, tüm evraklarını zamanında teslim etmiş ve acentemizde bu evraklar ile zamanında başvuru yapmış olmasına rağmen ilgili konsolosluk tarafından başvuru geçerli ya da geçersiz bir nedenden ötürü reddedilirse ve yine taraflardan kaynaklanmayan nedenlerle, ilgili konsolosluk tarafından turun başlangıç anına kadar pasaport/pasaportlar teslim edilmez veya vize reddi söz konusu olursa Acente veya yetkili vize acentesi bu durumdan sorumlu tutulamaz.
   F – Tüketici, önceden vize reddi alması halinde bu durumu Acente’ ye veya yetkili vize acentesine bildirmek zorundadır. Nitekim vize reddi bazı hallerde pasaporta işlenmemektedir. Tüketici vize reddi aldığını acenteye bildirmemesi halinde, uğranılan hak kaybından ve zararlardan Acente veya yetkili vize acentesi sorumlu tutulamaz. 
   G – İlgili konsolosluğun belirlediği vize ücretinin değişmesi halinde, tur hareket tarihine kadar vize ücretlerinde değişiklikler ücrete yansıtılacak ve Acente veya yetkili vize acentesi bu sebepten doğacak farkı Tüketici’ den talep ve tahsil edilecektir. 
   H – Tüketici ailesi, akrabası veya grup olarak tura katılması halinde, içlerinde bir ya da birden fazla kişiye vize verilmemesi nedeniyle, kendisi için vize alınmış olması durumunda, turdan vazgeçemeyecektir. Bu durumda Tüketici turdan vazgeçmek isterse, tur bedeli ve vize ile ilgili ücretler kesinlikle iade edilmeyecektir. 
   I – Konsolosluk tarafından istenen ek belgeler Tüketici’ ye telefon ya da mail yoluyla bildirilecek olup, bu bilgilendirmeye rağmen eksikler Tüketici tarafından zamanında tamamlanmazsa ve vize bu nedenle alınamazsa Acente veya yetkili vize acentesi sorumluluk kabul etmeyecek ve tur ücretinin tamamı Acente tarafından Tüketici’ den tahsil edilecektir. 
   J – Vize hizmetlerini Acente’ den talep eden Tüketici, Acente veya yetkili vize acentesine teslim edilmek üzere istenen belgelerin sahte olmadığını veya tahrip edilmediğini kabul ve taahhüt eder. Eğer Tüketici’ nin vizeye dair evraklarında bir sahtelik veya tahribat söz konusu var ise; Konsolosluk tarafından vize reddi halinde Acente’ nin Tüketici veya resmi makamlara karşı bir sorumluluğu bulunamaz. Ayrıca bu hususta Acente’ nin, sahte evrak teslim edilmesi sebebiyle herhangi bir zararı söz konusu olduğu takdirde Acente’ nin Tüketici’ ye karşı dava açma hakkı saklıdır. 
   K – Tüketici’ nin hüsnüniyet kurallarına aykırı hal ve hareketleri (vergi borcu, askerlik, yurtdışına çıkış yasağı, kara liste vb.) neticesinde vizenin alınamaması durumunda Acente veya yetkili vize acentesi sorumluluk kabul etmeyecektir. 
   L – Tüm vize işlemleri geçerli olarak yapılmış olmasına rağmen, gidilen ülkede herhangi bir nedenden ötürü ülkeye girişine izin verilmeyen veya vizeleri tamam olmasına rağmen Türkiye’den çıkmasına izin verilmeyen Tüketici’ ye herhangi bir ödeme yapılmayacak ve bu sebepten ötürü doğacak zararlardan Acente veya yetkili vize acentesi sorumlu tutulmayacaktır. 
   M – Acente veya yetkili vize acentesi konsolosluk üzerinde hiçbir şekilde yaptırım gücü veya edimlerini taahhüt edebilme yetkisi yoktur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile vize talep eden ülkeler arasında yapılan anlaşmalara göre, vize verilmemesinden dolayı pasaport hamili, ilgili konsolosluğa müracaat edebilir. Anlaşmalar gereği ilgili konsolosluklar başvuruları cevaplamak zorunda değildirler. Ancak pasaport hamili vize talebini geri çeviren ülkeye dava açma hakkına sahiptir. Bu kanun Resmi Gazete’ de yayınlanmış olup, ardından Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (Türsab) ve basın tarafından kamuoyuna duyurulmuştur.  Bu gibi durumlarda Acente veya yetkili vize acentesi pasaport hamili ile vize talebi yapılan ilgili konsolosluk arasında hiçbir şekilde konsolosluk aracı görevini ifa etmez. İlgili konsolosluklardaki gecikmelerden ve değişik aksamalardan Acente veya yetkili vize acentesi sorumlu değildir. Teslim edilen evraklar başvuru sahibi tarafından konsolosluktan şahsen teslim alınır. 
   O – Vize müracaatı için gerekli zorunlu evraklar ve vize masrafları ile vize hizmet bedeli, ilgili ülke konsolosluğunun bildirdiği şekilde eksiksiz ve tam olarak, turun hareket tarihinden en geç 30 gün önce (Bazı ülkeler için bu süre 45 gün) olarak belirlenebilir. Tüketici tarafından Acente’ ye veya yetkili vize acentesine elden ya da kargo yoluyla istenilen evrağa bağlı olarak, mutlak suretle ıslak imzalı bir şekilde teslim edilmelidir. Vize için Acente’ ye veya yetkili vize acentesine teslim edilen pasaportun tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir. 
   7 – Seyahat Sigortası
   A – Zorunlu Seyahat Sigortası; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır) 
   B – Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası; Bu sigortayı yaptıran Tüketici, mücbir sebep göstermesi ile yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına girer. Mücbir sebepler kapsamına ''ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık, birinci dereceden yakınının vefatı, Tüketici’ nin evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, Tüketici’ nin vefatı'' gibi durumlar girmektedir. Bunların dışında psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran Tüketici’ lerin tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Gerekçesiz iptaller sigorta kapsamına girmez. Sigorta şirketi yapacağı inceleme sonucunda ödeme yapıp, yapmayacağına karar verir. Acentemiz bu sürecin işleyişi konusunda katılımcıya yardımcı olur. Ancak ödeme garantisi veremez. Sigorta ile ilgili kararlardan sigorta şirketi sorumludur. 
   8 – Diğer Hükümler
   A – Acente, geziye katılan tüketicilerle, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her tür üçüncü şahıs ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumda olup, meydana gelecek değişiklikleri 24 saat içerisinde bildirmekle yükümlüdür. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına, araçların programlarında gösterilen saatlerde hareket yerinde bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, arızalanmalarından, sis, fırtına, tipi ve her türlü hava koşullarından, yol engeli gibi sebeplerden, yol güzergah ve rotalarını değiştirmelerinden, grev, terör, halk hareketleri, salgın hastalıklar, savaş, savaş ihtimali veya bunlara benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıkların, maddi, manevi hasarlı kazalardan, konaklama tesislerinin eksik veya hatalı hizmetlerinden, Acente’ nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu olmayıp, asil fail gibi  sorumlu olmayacaktır. Müşteri bu gibi aksaklık veya kaza durumlarında öncelikle maddi ve manevi taleplerini asli faillerden talep ve tahsile gidecektir. 
   B – Müşteri dilerse paket tur hizmeti başlamadan evvel kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masraflarını, her türlü kazadan doğan zarar ile tedavi masraflarını sigortalatabilir. 
   C – İş bu sözleşme Acente’ nin web sitesinde belirtilen tur programı ve tur notları ile bir bütündür.
   D – Turlarımızda zorunlu seyahat Sigortası yapılmaktadır. Doğum Tarihi ve T.C. Kimlik Numarası ibrazı şarttır. Bu hususta kişisel verileriniz; ilgili kanun ve yönetmelikler kapsamında korunmaktadır. 
   E – Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi doğru ve açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isim ve soy isimden kaynaklanan problemlerden Acente sorumlu değildir. 
   F – Acente, mücbir sebeplerle veya operasyonel nedenlerle gerek turdan önce gerekse tur esnasında, tur programında ve konaklama tesislerinde, ulaşım araçlarında her türlü değişiklik yapma veya turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu sebeplerden kaynaklı değişiklikler için rezervasyon sahibinin onayı gerekmediği gibi, kendisine iptal veya tazminat hakkı doğmaz. 
   G – Tüketici(ler), kayıt yaptırdığı tur için gerekli asgari sağlık ve kondisyon durumunu kendi tespit etmekle mükelleftir. Kendi sağlık durumuna uygun olmayan bir tur satın alması halinde, turun iptali halinde yaşanacak hak kayıplarından Acente sorumlu tutulamaz. 
   H – Satın alınan tur programının ürün sınıfı / kapsamı / mahiyeti, tur programında Tur Hakkında Notlar bölümünde açıkça belirtilmiştir. 
   I – Paket tur sözleşmesi yönetmeliğinin 6. Maddesine göre sözleşmede öngörülen fiyat ve koşullar değiştirilemez. Ancak liman, havaalanına iniş vergileri gibi hariç vergi ve ücretler ile döviz kurlarından kaynaklanan fiyat değişikliklerinde bu hüküm uygulanmaz. Ancak paket turdan önce yukarıda verilen nedenlerle meydana gelen fiyat artışı Müşteriye bildirilir. 
   9 – Kabul Hükümleri
   A – 12 punto olarak düzenlenen işbu sözleşme kendim ve kayıtta adları yazılı şahıs/şahıslar adına birlikte düzenlenmiş, son hali tarafımdan okunup, kabul edilip onaylanmıştır. Bir nüshası tarafıma tüm ekleri ile birlikte teslim edilmiştir. Tüketicinin korunması hakkında kanun ve Paket Tur sözleşmeleri yönetmeliği çerçevesinde, iş bu sözleşme konusu satın aldığım paket tur kapsamında sunulan tüm hizmetleri ve niteliklerini, satış fiyatı ve ödeme şekil ile ifaya ilişkin tüm ön bilgilerini, okuyup bilgi sahibi olduğumu, sözleşmesinin içeriğini ve maddelerini okuyarak anladığımı, kişisel verilerin korunması (Kvkk) ve www.miratus.com.tr sitesinde de aydınlatma formunun bulunduğu konusunda bilgilendirildiğimi kabul, beyan ve taahhüt ederim. Paket tur ile ilgili ihtiyari seyahat ve güvence sigortası yaptırtabileceğim tarafıma beyan edilmiştir. Bu beyanım, rezervasyon işlemlerimin, kendi yerime bir başkası tarafından yürütülmüş ve imzalanmış olması halinde de geçerlidir. Mail ya da Mobil Uygulamaları aracılığıyla tarafıma gönderilmiş sözleşmeler ve bilgilendirmeler de imzalanmış, statüsünde resmiyet kazanmaktadır. 
   B – İş bu sözleşmenin imzalanması öncesinde aşağıdaki hususlar hakkında tarafıma yazılı olarak bilgi verilmiştir. Tüketiciye verilen broşür veya sözleşmede, belirtilen bilgilerin değişmemiş olması halinde yolculuk öncesinde tekrar bilgilendirilme yapılmayacaktır. 
   C – Acente tarafından satışa sunulan Paket Tur, Ürün, Hizmet ve Kampanyalar hakkında, vermiş olduğumuz iletişim bilgileri üzerinden bizimle iletişime geçilmesini istiyorum ve onaylıyorum. 
   Yukarıdaki sözleşme koşullarını şahsım ve tura katılacak rezervasyonda adı geçen diğer kişiler adına da okudum, müzakere ederek kabul ettim. 
   Paket tur sözleşmesini, tur kayıt formunu, tanıtım broşürünü, sigorta poliçesini ve ödeme makbuzunun örneğini şahsım ve tura katılacak rezervasyonda adı geçen diğer kişiler adına teslim aldım.

  Bulgaristan-Varna-Burgas Turu

  Bursa
  159 Euro

  Seyahatiniz burada başlıyor