Büyük İtalya Turu

İstanbul

Tur Program Detayları

1.Gün Tur Güzergahı: İstanbul-Milano-Bergamo (Como Turu)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK 1873 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:55'de Milano'ya hareket. Yerel saate göre 09:55'de Milano'ya varışımızın ardından yapılacak olan panoramik şehir turumuzda Galleria, Duomo katedrali, Scala Meydanı ve Fortezza görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimize extra düzenlenecek olan Como turuna katılabilirler.Tur bitimi Bergamoda'ki otelimize transfer. Odaların alınmasından sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.Gün Tur Güzergahı: Bergamo-Venedik (Gondol)

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılmasının ardından otelden ayrılarak Gondollar şehri Venedik'e hareket.Varışımızın ardından Venedik'te yapılacak olan panoramik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol turuna katılabilirler. Tur bitimi otelimize transfer. Odaların alınmasından sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.Gün Tur Güzergahı: Venedik-Floransa-Montecatını (Ferrara)

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Floransa'ya hareket. Misafirlerimiz yol üzeri extra olarak düzenlenecek olan Ferrera Turu’na katılabilirler. Katılım sağlamayan misafirlerimiz rehberimizin belirleyeceği yerlerden tur bitimi alınacaktır. Venedik'ten hareketimizin ardından Emiglio Romagna Bölgesi'nin Po Nehri'nin hemen bitişiğine kurulmuş olan, otantik meydanları ve sokaklarıyla; kalesi ve katedrali ile göz kamaştıran ve tüm sur içiyle UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan özel bir şehri, Ferrara'yı gezmek üzere duruyoruz. Ferrara gezimizin ardından Floransa için yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa’da yapılacak olan panoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Odaların alınmasından sonra serbest zaman. Geceleme Montecatini otelimizde.

4.Gün Tur Güzergahı: Montecatını (Sıena-Pısa-San Gimignano)

Sabah kahvaltı sonrası serbest gün, kent pazarında alışveriş imkanı. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Toscana bölgesinin meşhur kasaba ve şehirlerinden olan Siena, Pisa ve San Gimignano turu düzenlenecektir. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme Montecatını'deki otelimizde.

5.Gün Tur Güzergahı: Montecatini-Roma (Roma Gece Turu)

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Başkent Roma'ya hareket. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turunda Colesseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuela Anıtı, Roma Forum, Via Del Corso, Circus Maximus görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Odaların alınmasından sonra serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Roma Gece Turu düzenlenecektir. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

6.Gün Tur Güzergahı: Roma (Roma Dağ Köyleri Turu), (Antik Roma ve Vatikan Turu)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenleyeceği Dağ Köyleri Turuna katılabilirler. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz için extra Antik Roma ve Vatikan Turu düzenlenecektir. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumunu gezeceğiz. Tur bitimi serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.Gün Tur Güzergahı: Roma - Napoli (Sorrento)

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Napoli'ye hareket; varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Napoli şehir turunda Mergellina, Plebiscito Meydanı, Trieste Tirentino Meydanı, Toledo Caddesi görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Sorrento Turu yapılacaktır. Tur bitimi otelimize transfer. Odaların alınmasından sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

8.Gün Tur Güzergahı: Napoli-İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Vezüv Yanardağı'nın püskürmesiyle kül bulutu altında kalan ve taşlaşmış bedenlerin görüldüğü antik şehir Pompei turu düzenlenecektir. Rehberimizin belirleyeceği saatte Napoli Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK 1880 sayılı tarifeli seferi ile saat 19:25'de İstanbul'a hareket. Yerel saate göre 22:45'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Tur Programı Hizmetlerimiz

Fiyata Dahil Olan Servisler
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Milano / Napoli - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Bergamo'da 3*uzak otelde 1 gece continental kahvaltı dahil konaklama
 • Venedik - Treviso ya da Padova bölgesinde 3*uzak otelde 1 gece continental kahvaltı dahil konaklama
 • Floransa'da Montecatini bölgesinde 3* uzak otelde 2 gece continental kahvaltı dahil konaklama
 • Roma'da 3* uzak otelde 2 gece continental kahvaltı dahil konaklama
 • Napoli'de 3*uzak otelde 1 gece continental kahvaltı dahil konaklama
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı transferi
 • Tüm şehirler arası transferler
 • Konaklama vergiler
 • Venedik'te vaporetto ücreti
 • Yarım günlük Milano,Venedik.Floransa,Roma ve Napoli panoramik şehir turu
 • Profesyonel Türkçe Tur Liderliği hizmeti
 • Havalimanı güvenlik ve yer hizmeti vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Fiyata Dahil Olmayan Servisler
 • İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli 165 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Ekstra turlar
 • Ören yerleri ve müze giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm hizmetler
 • Seyahat Güvence Paketi (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) %20 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 • Tur Tarih Seçimi
  Başlangıç Bitiş Fiyat
  16.01.2024 23.02.2024 600 Euro

  Önemli Bilgi ve Hatırlatmalar

  • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
  • Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalmak şartıyla, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerde de geçerlidir.
  • Panoramik şehir turları müze ve ören yerlerinin girişlerini içermemektedir. Şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı bir turdur.
  • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçüktür.
  • Triple odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitliğe göre 3 kişilik oda rezervasyonu yapılmaktadır. Triple odalar ek yatak nedeniyle diğer odalardan daha küçükmüş gibi görünebilir.
  • Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
  • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 – 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00'dır.
  • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkede ki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklik göstermektedir.
  • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşu kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden acentaya bildirilmelidir.
  • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa, bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; acentanın sorumluluğunda değildir.
  • Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri misafirden tahsil edilir.
  • Vize alımlarında konsolosluk ve misafirlerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi acentanın sorumluluğunda değildir.
  • Programlarımızda belirtilen vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.
  • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden misafirlerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
  • Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir. Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
  • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
  • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
  • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz?) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Satın almış olduğunuz programın grup biletinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızda ki her uçuş mil garantisi vermez.
  • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan acenta hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları vb. durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
  • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

  Büyük İtalya Turu

   
  İstanbul
  600 Euro

  Seyahatiniz burada başlıyor