Noel Bazaar Belgrad-Üsküp-Sofya Turu

Bursa

Tur Program Detayları

1.Gün Tur Güzergahı: Bursa–İstanbul–Kapıkule–Bulgaristan

Bursa buluşma ve saat 22.00’ da hareket. Aralıklı molalar vererek Kapıkule sınır kapısına varışımız ile gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyoruz ve ardından Bulgaristan’a geçerek, Plovdiv ve Sofya üzerinden Sırbistan’a yol alıyoruz.

2.Gün Tur Güzergahı: Sırbistan–Belgrad

Sabah saatlerinde canlılığın ve hareketliliğin sembolü, Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan, Sırbistan’ ın başkenti Belgrad’ a varışımızı takiben yapacağımız şehir turunda, Aziz Sava Katedrali, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Panoramik yürüyüş turumuz ardından Knez Mihailova caddesinde vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Tuna & Sava Nehirleri Tekne Turu’na katılabilirler (20€). Şehrin merkezi olan Mihalijova Caddesi’ nde serbest zaman veriyoruz. Yeni yıl süslemeleriyle mest eden caddede Noel alışverişinizi yapabilirsiniz. Şehrin en iyi tatlılarını yiyebileceğiniz Hotel Moskova’ da canlı müzik eşliğinde kahve ve tatlı molası verebilirsiniz. Serbest zaman sonrasında otelimize transfer ve yerleşme. Dileyen misafirlerimiz, sabahın ilk ışıklarına kadar Belgrad’ın meşhur gece hayatında keyifli zaman geçirebilirler.

Konaklama: Belgrad'daki Otelimizde

3.Gün Tur Güzergahı: Belgrad–Üsküp

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, rehberimiz eşliğinde aracımıza yerleşiyor ve Üsküp yolculuğumuza başlıyoruz. “Ohri Gölü’nün doğduğu yer” olarak bilinen St. Naum’ a ulaşıyoruz. Burada Balkanların en önemli azizlerinden “Aziz Naum” tarafından 905 yılında inşa edilmiş olan St. Naum Manastırı’ nı ziyaret ediyoruz. Gölün kıyısında Unesco Dünya Mirasları Listesine dâhil olmuş, kilise, misafirhane ve mezar odasından oluşan kompleksi rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Daha sonra Makedonya coğrafyasının en güzel bölgelerinden olan ve Milli Park niteliği taşıyan Mavrovo Dağı eteklerinden ülkenin kuzeyine doğru ilerliyor ve Şar Dağı’nın güneyinde bulunan Kalkandelen üzerinden Üsküp’ün yaklaşık 15 km güneybatısında, Treska Nehri’nin Vardar Nehri ile buluştuğu alanda “Dünyanın en güzel doğa harikası 100 yer” listesinde yer alan Matka Kanyonu’na gidiyoruz. Sakinliğinin yanında, muhteşem doğasında büyüleneceğiniz Kanyon, eşsiz güzelliği ve bine yakın farklı bitki çeşidiyle saklı bir cenneti andırıyor. Bu harika doğaya sahip kanyonda, fotoğraf çekimi ve keyifli yürüyüşlerimizi tamamlayarak kafelerinde çay molası veriyoruz. Ardından kısa bir yolculuk ile Vardar Nehri’nin iki kıyısına kurulu, Yahya Kemal’in şehri, Makedonya’nın başkenti Üsküp’e varıyoruz. Kentin ana meydan ve bulvarlarını, Üsküp 2014 Projesi çerçevesinde yapılan sayısız heykel ve neoklasik binalarını, tarihi Tren İstasyonu ve Rahibe Teresa Anı Evi’ ni görerek yürüyüş turumuza başlıyoruz. Makedonya Meydanında, Makedon tarihinin önemli kişilerine ait birçok heykelle birlikte Çar Samuil, Jüstinyen, II. Philip, Kraliçe Olympia, B. İskender Heykellerini görüyor ve turumuza eski Türk Çarşısı ile devam ediyoruz. Taş Köprü, Davut Paşa Hamamı, Kapan Hanı, Çifte Hamam, Murat Paşa Camii, Sulu Han, Mustafa Paşa Camii gibi Osmanlı yapısı eserlerini görerek, fotoğraflarımızla bu anları ölümsüzleştiriyoruz. Eski Türk Çarşısında gezinti ve alışveriş için serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Noel süsleriyle donatılmış şehrin tadını çıkarmak isteyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Noel pazarlarında alışveriş yapabilir, akşamın tadını çıkarabilirler. Dileyen misafirlerimize ekstra Makedon gecesi (35€)’ne katılabilirler.

Konaklama: Üsküp'teki Otelimizde

4.Gün Tur Güzergahı: Üsküp–Sofya

Sabah erken alacağımız kahvaltı sonrası 08.00’de otelden ayrılıyor ve Sofya’ ya yol alıyoruz. Öğlen saatlerinde Sofya’ ya varıyoruz, öğlen yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında yapacağımız şehir turunda; Banyabaşı Camii, St. Nedelya Kilisesi, Rotunda Kilisesi, Başbakanlık ve Parlemento Binaları, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksandır Nevski Katedrali, Sofya Üniversitesi ve Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehrin keyfini çıkarabilmek ve Noel alışverişi için vereceğimiz serbest zaman ardından rehberimizin belirteceği saatte buluşma alanımızda toplanarak otelimize geçiyoruz otelimize transfer ve yerleşme. Dileyen misafirlerimize ekstra Bulgar gecesi (35€)’ ne katılabilirler.

Konaklama: Sofya'daki Otelimizde

5.Gün Tur Güzergahı: Sofya–Plovdiv–Kapıkule–İstanbul–Bursa

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yaparak otelimizden ayrılıyor, dönüş yolumuza başlıyoruz. Dönüş yolculuğumuz üzerinde bulunan 2019 Avrupa Kültür başkenti seçilen Filibe( Plovdiv) şehrine varıyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman ardından Filibe şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında Filibe’ de göreceğimiz yerler arasında Batemberg caddesi yapıldığı dönemde Muradiye Camii olarak bilinen Cuma Camii, Antik Roma Tiyatrosu, Antik Roma Stadyumu, HisarKapısı, Ressamlar sokağı, Sarı Mektep ve Eski Şehir denilen bölgede diğer eserleri ziyaret edilecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında bizi karşılayan aracımız ile Edirne’ye hareket ediyoruz. Varışımızın ardında şehir turu ve meşhur Edirne ciğerinin tadına baktıktan sonra Bursa’ ya hareket ediyoruz ve bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Tur Programı Hizmetlerimiz

Fiyata Dahil Olan Servisler
 • Lüks otobüs ile ulaşım.
 • 4 yıldızlı veya 5 yıldızlı otellerde 3 gece konaklama
 • 4 yıldızlı veya 5 yıldızlı otellerde 3 kahvaltı
 • Programdaki şehir turları
 • Otobüsteki ikramlar
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Şehir giriş ve Gümrük Vergileri
 • Otoban ve Checkpoint Ödemeleri
 • Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Fiyata Dahil Olmayan Servisler
 • Bulgar Vize ve Servis Hizmet Bedeli 130€ – Vize hizmetimiz mevcuttur.
 • Vizesi Olanlar ve Yeşil Pasaportlular için Vize gerekmemektedir.
 • Yurtdışı çıkış harcı. (Şahsi Olarak İlgili Bankalara Yatırılır.)
 • Öğle ve akşam yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler, her türlü otel ekstraları
 • Ekstra Tuna & Sava Nehirleri Tekne Turu (20 €)
 • Ekstra Makedon Gecesi (35 €)
 • Ekstra Bulgar Gecesi (35 €)
 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park ve Bahçe giriş ücretleri
 • Yolda alınan kahvaltı ve molalardaki yiyecek /içecekler
 • Spa ve Hamam Hizmetleri
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası 10€, 65 Yaş üstü yolculardan ek sigorta farkı alınır (20€)
 • Tur Tarih Seçimi
  Başlangıç Bitiş Fiyat

  Önemli Bilgi ve Hatırlatmalar

    

  Noel Bazaar Belgrad-Üsküp-Sofya Turu

  Seyahatiniz burada başlıyor