Yılbaşı Özel Uçaklı Butik Karadeniz ve Batum Turu

İstanbul

Tur Program Detayları

1.Gün Tur Güzergahı: İstanbul–Rize–Gonio Kalesi–Ali ve Nino–Alfabe Kulesi–Piazza Meydanı–Batum

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah 05.00’ da Sabiha Gökçen Havalimanı Anadolujet Kontuarında buluşmamızın ardından, Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet ile Anadolujet Havayolları'na ait 08:35 İstanbul Sabiha Gökçen Rize uçuşu için Check - In işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 1 buçuk saatlik uçuşumuzun ardından, Rize Havalimanı£na ulaşıyor ve bizleri bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşarak, turumuza başlıyoruz. İlk olarak kahvaltımızı alacağımız Tepede Bir Yer manzaralı aynı ismi taşıyan restoranda serpme kahvaltının dalını çıkarıyoruz, ekstra kahvaltı molamızın ardından, Yönümüzü Gürcistan Ülkesinin Batum şehrini gezmeye gidiyoruz, Sarp sınır kapısında yeni kimlikler ile vizesiz giriş yapacağız ve gümrükten geçtikten sonra aracımıza biniyoruz ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio Kalesi'ni panoramik olarak görüyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’ni seyredip, dillere destan olan Ters Ev için küçük bir fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Avrupa Meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’nin hikâyesini dinleyip, sonrasında Piazza Meydanı’na geçiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda bilgiler aldıktan sonra Ortodoks mezhebine ait Saint Nicholas Kilisesi'ni geziyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşaa edilmiş kilise aktif olarak kullanılmaktadır, Tiyatro Meydanında, altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz, Tiyatro Binası'nı, Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyoruz, Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesi'ni görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp konaklama yapmak üzere otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Otelimizin Casinosuna gidebilir ve şanslarını deneyebilirler. Not: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan Resimli Yeni Kimlik Kartı veya Pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile ehliyet, kurum kimlikleri vs. geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (anne ve babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için Noter’den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Bebekler, çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Dikkat: TC Nolu Nüfus Hüviyet Cüzdanı'nızı seyahate çıkarken yanınıza almayı unutmayınız. 150 TL olan çıkış ücreti misafir tarafından ödenir. Resmi olarak 01.09.2019 tarihi itibarı ile eski nüfus cüzdanları ile Gürcistan'a geçiş sağlanamayacaktır.

Konaklama: Gürcistan – Batum 5 Yıldızlı Legend Hotel Batumi Convention Center & Spa

2.Gün Tur Güzergahı: Sarp Sınır Kapısı–Borçka Karagöl–Fırtına Deresi–Zilkale–Palovit Şelalesi–Ayder Yaylası

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından gümrükten geçmek ve free shop alışverişlerimiz tamamladıktan sonra Artvin Borçka ilçesi sınırlarında bulunan Klaskur (Aralık) Köyü yakınlarında 18. yy'da derenin önünün kapanması sonucu oluşmuş gizli bir cennet olan dağları birbirinden büyük ustalıkla ayıran vadiler arasında yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından; muhteşem doğası ve bitki örtüsüyle Karagöl'de zamanın durmasını isteyeceğiniz anlar yaşayacağınız turumuz (ekstra) olarak yapılmaktadır. Daha sonra yönümüzü Rize ilimizde bulunan konaklama yapacağımız Ayder Yaylasına çeviriyoruz, Ardeşen ilçesinden fırtına vadisine doğru muhteşem manzaranın keyfini yaşayarak solumuzda bulunan fırtına deresinin keyfini yaşamaya devam ediyoruz, burada Pınar Alabalık restoranda dileyen misafirlerimiz Karadeniz’in yükselen trendi Zipline, Fırtına Deresi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 350 metre uzunluğunda bağlanan çelik halatlar ile ip aktivitesi yapılabiliyor. Fırtına Deresi'nde Rafting Yaklaşık 1,5 saat süren Türkiye Federasyonu tarafından uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting (ekstra) ve dev salıncak eğlencesi öğlen yemeğinde ise yöreye özgü kırmızı benekli alabalık yiyebilir, muhlama, turşu kavurması, kara lahana dolması, Laz böreğinin tadına bakma imkanı bulabilirsiniz. Yılın mevsimine göre rehberimizin hava şartlarına göre Zilkale, Palovit Şelalesi veya Pokut ve Sal Yaylası Turları yapabilir (ekstra). Turlarımızı tamamladıktan sonra konaklama yapacağımız Ayder Yaylası'ndaki otelimize gidiyoruz ve otelimizde fiyata dahil yılbaşı eğlencesini yaşamaya başlıyoruz. Not: Fiyata dahil Yılbaşı Gala Gecesi 25-30 çeşit soğuk mezeler, 2 çeşit çorba, et kavurma pilav ve patates kızartması, meyve, tatlı, kuruyemiş, Karadeniz’in muhteşem sanatçısı bahar ile Yılbaşı Eğlencesi, tulum ve daha neler neler bizleri bekliyor... Her misafirimiz kendi içeceğini free shopdan alıp getirecektir.

Konaklama: Ayder Yaylası

3.Gün Tur Güzergahı: Rize–Sürmene–Çay Fabrikası–Trabzon–İstanbul

Sabah otelde alacağımız geç kahvaltının ardından Ayder Yaylası'nda bulunan Gelintülü şelalesi, Horon Düzlüğü gezimizi yapıyoruz ve Ayder yaylasından ayrılıyoruz, Kestane, Kızılağaç, Doğu Ladin gibi bir çok bitki örtüsünü görerek Fırtına deresi manzaralı yolculuğumuza devam ediyor Rize ilimiz Çayeli'nde bulunan Minibüsler ile Çeçeva Çay Bahçeleri turumuzu yapıyoruz (Ekstra) Köyün adı, 1876 yılına tarihlenen Trabzon Vilayeti Salnamesi'nde Lazca "Çeçeva soyadı" anlamına gelen Caceva Balat, 1913'te yazılmış Türk kaynağında ise Haremtepe olarak geçmektedir. Köy, 1913 yılı öncesinde Çeçeva olarak bilinmekteydi, doğu Karadeniz'i yaşamaya devam ediyoruz ve muhteşem köyden ayrılıyoruz, Rize Bezi Atölyesi Olan Tekpa Rize Bezi Fabrikasını ziyaret ediyoruz ve dileyen misafirlerimiz Alış Veriş yapabiliyorlar, Rize'de Kuru Fasulye Yeme Keyfi İçin Lale Restoranda tamamen yöresel yemek yiyebilirsiniz. Turumuzu tamamlamak için Trabzon Sürmene de bulunan Akif Usta Bıçakçılık Atölyesinde dünyaca ünlü Sürmene Bıçaklarının yapımını görüyoruz. Karadeniz’e gelip de Çay Fabrikası görmeden olur mu hiç diyerek Vatan çay fabrikasını ziyaret ediyor, burada çayın yapılışını görüp çay demlemenin püf noktalarını öğreniyoruz ve butik turumuzu Rize Havalimanında bitirmek üzere havalimanına gidiyoruz, bu kısa ve tadı damağınızda kalan Uçaklı Butik Karadeniz ve Batum Turumuzu sizlerin hafızlarında kalacak onlarca hatıraları ardımızda bırakarak turumuzu tamamlıyoruz. Başka bir organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. Operasyon ve Satış ekibi olarak bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ediyoruz saygılarımızla.

Tur Programı Hizmetlerimiz

Fiyata Dahil Olan Servisler
 • Otellerde 2 gece konaklama
 • Otellerde alınacak 2 kahvaltı
 • Yılbaşı Gala Gecesi ve yemeği
 • 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası (sigortambudur.com)
 • Program dahilindeki tüm çevre gezileri
 • Lüks araçlar ile ulaşım ve araç içi su ikramı
 • Feribot, otopark, otoban ve köprü ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
 • İstanbul / Rize - Anadolujet Hy ile eko sınıf gidiş bileti
 • Rize / İstanbul - Anadolujet Hy ile eko sınıf dönüş bileti
 • Fiyata Dahil Olmayan Servisler
 • Tüm öğle yemekleri
 • Batum akşam yemeği
 • Tüm özel harcamalar
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler (Gala Gecesi dahil)
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
 • İlk gün yöresel kahvaltı
 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
 • Tüm Sabiha Gökçen Havalimanı transferleri
 • Tur Tarih Seçimi
  Başlangıç Bitiş Fiyat

  Önemli Bilgi ve Hatırlatmalar

   Tur Şartnamesi

  • Turumuzun süresi 2 gece 3 gündür. Otel konaklaması 2 gece olarak gerçekleşmektedir.
  • Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
  • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
  • 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
  • Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
  • Triple odalarda 3. yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.
  • 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
  • Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
  • Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.
  • 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılarak rotasyon uygulaması gerçekleştirilir.
  • Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.
  • Uçaklı turlarda acentemiz, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de acentemiz, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.
  • Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda acentemizin bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
  • Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, acentemizin sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
  • Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili acentemizin herhangi bir yaptırımı yoktur.
  • Erzurum-Kars arası yapılacak olan Doğu Ekspresi seyahatinde pulman (yataksız) vagon kullanılacaktır. Yoğunluğa göre güzergah değişikliği yapılabilir.
  • Kars turlarında konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
  • Acentemiz Kars turlarında düzenlenecek olan Kafkas Gecesi için bölgedeki yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
  • Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
  • Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
  • Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan acentemizin sorumluluğu yoktur.
  • Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizce saklıdır.
  • Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
  • Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.
  • Acentemiz yıldız kategorisi aynı kalmak şartıyla eş değer veya bir üst kategoride otel değiştirme haklını saklı tutar.
  • Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan acentemiz sorumlu değildir.
  • Uçaklı programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için iptal ve iadesi yapılamamaktadır.
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası misafire ait özel harcamadır)
  • Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar
  • Otobüsler: (32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
  • Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
  • Minibusler: (19 Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter
  • Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

  Yılbaşı Özel Uçaklı Butik Karadeniz ve Batum Turu

  İstanbul
  0,00

  Seyahatiniz burada başlıyor